شهرخبر

تازه‌های نقشه‌ برداری مغز در بزرگترین رویداد علمی کشور ارائه می شود

تازه‌های نقشه‌ برداری مغز در بزرگترین رویداد علمی کشور ارائه می شود

ششمین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران به عنوان بزرگترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور به صورت مجازی و حضوری از ۱۵ تیر ماه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش بهداشت نیوز، ششمین سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران (ISBM2022) به عنوان بزرگ‌ترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور با هدف ارائه‌ به‌روزترین اطلاعات، تبادل افکار متخصصین، توسعه، ترویج و معرفی تکنولوژی‌های برتر و مرتبط روز جهان با این حوزه از ۱۵ تا ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز برگزار می‌شود.

در این رویداد بیش از ۱۰ سخنران داخلی و خارجی از کشورهای مختلف آخرین و به‌روزترین دستاوردهای خود را ارائه خواهند داد و علاقه‌مندان می‌توانند در هر کجای کشور به صورت مجازی از این مباحث استفاده کنند.

از برنامه‌های جانبی بزرگ‌ترین رویداد نقشه‌برداری مغز کشور می‌توان به پنج پنل که هر کدام با یک موضوع از این علم است و در آخرین روز سمپوزیوم به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، اشاره کرد.

در این پنل‌ها بستری فراهم شده است که شرکت‌های فعال در حوزه نقشه‌برداری مغز بتوانند در چندین جلسه با نمایندگان انجمن‌های مختلف و مرتبط با حوزه کاری خود در راستای فعالیت‌های مشترک بحث و تبادل نظر داشته باشند و از نتایج این نشست‌ها در راستای فعالیت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند.

در این رویداد ۶۰ مقاله دریافت و پس از داوری، ۱۷ مقاله جهت ارائه به صورت شفاهی پذیرفته شد.

در اختتامیه این رویداد، برندگان مسابقات تحلیل داده‌های fNIRS با محوریت سیستم‌های واسط رایانه و مغز، تحلیل داده‌های تصویربرداری تشدید مغناطیسی(MRI) با هدف کمک به تشخیص صحیح اختلال طیف اوتیسم، واسط مغز-رایانه با محوریت توجه شنیداری که به صورت ملی برگزار شده‌اند، اعلام و جوایز آن‌ها اهدا می‌شود.