شهرخبر

رضازاده: تغییر مدیریت در وزنه‌برداری، اتفاق خوبی بود/ اگر حضورم مفید باشد کاندیدا می‌شوم

رضازاده: تغییر مدیریت در وزنه‌برداری، اتفاق خوبی بود/ اگر حضورم مفید باشد کاندیدا می‌شوم

تهران- ایرنا- دارنده ۲ مدال طلای رشته وزنه‌برداری در بازی‌های المپیک گفت: این رشته در چند سال گذشته با مشکلات مدیریتی زیادی دست و پنجه نرم کرده و برای نجات آن نیاز به همدلی خانواده وزنه‌برداری است.

«حسین رضازاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص تغییرات مدیریتی در فدراسیون وزنه‌برداری، اظهار داشت: شرایط سختی در فدراسیون وزنه‌برداری وجود داشت و نارضایتی گسترده شکل گرفته بود. ابطال نتیجه انتخابات تیرماه سال ۹۸ این فدراسیون موجب شد تا شرایط تغییر کند و اکنون برخی از پیشکسوتان به فدراسیون بازگشتند. این یک اتفاق خوب بود؛ اما نمی‌تواند پایانی بر مشکلات باشد زیرا مشکلات هم در بخش زیرساختی و هم در بخش فنی و مدیریتی باید برطرف شود. برای این مهم لازم است تمام خانواده وزنه‌برداری همدل و همصدا باشند و هر قهرمانی در حد توان خود برای نجات این رشته از مشکلات تلاش کند. وزنه‌برداری یک رشته مدال‌آور است و باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی افزود: وزنه‌برداری ایران در ۲ دهه موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ المپیک شد و عنوان قوی‌ترین مرد این رشته را نیز از آن خود کرده بود. این نشان می‌دهد که کشورمان در جهان حرفی برای گفتن دارد و می‌توانیم رقیب جدی برای کشورهای صاحب این رشته در سطح جهان باشیم. اکنون نیز استعدادهای خوبی در اوزان مختلف وجود دارد و نباید این استعدادها با سوءمدیریت تلف شوند. بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و باید برنامه مدون برای این تورنمنت‌ها از سوی فدراسیون ارائه شود. حضور پیشکسوتان در فدراسیون می‌تواند به پیشبرد برنامه‌ها کمک کند. تمام این پیشکسوتان از خانواده وزنه‌برداری هستند و برای این رشته زحمت کشیدند. بدون شک آنها رقابت‌های قهرمانی و تلاش ملی‌پوشان را بهتر درک می‌کنند.

رکورددار سابق دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری جهان این را هم گفت: البته برنامه‌ریزی تنها نباید به تمرین و اردوها ختم شود بلکه نیاز است تا زیرساخت‌های لازم برای توسعه وزنه‌برداری فراهم کنیم. زیرساخت‌هایی که اکنون مناسب این رشته نیست و ملی‌پوشان نبست به آن اعتراض داشتند. ما باید دغدغه آنها را برطرف کنیم تا یک قهرمان بدون هیچ مشکلی به تمرینات گام بگذارد. شایسته نیست که برخی از ورزشکاران نسبت به ابتدایی‌ترین امکانات رفاهی در فدراسیون گلایه داشته باشند. از تمام عزیزان خانواده وزنه‌برداری می‌خواهم دارم با خلوص نیت در جهت رفع مشکلات این رشته گام بردارند.

رئیس اسبق فدراسیون وزنه‌برداری در زمینه برنامه خود برای انتخابات این فدراسیون گفت: فعلا چیزی اعلام نشده اما اگر احساس کنم حضور مفید خواهد بود گام در کارزار انتخابات می‌گذارم.

رئیس انجمن وزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولین این با اشاره به نتایج این تیم در کره‌جنوبی افزود: نتایج خوبی کسب شد و ۲۴ مدال رنگارنگ در پاراوزنه‌برداری نصیب ایران شد. همچنین در این دوره رکوردهایی نیز جابجا شد. اما مهمتر از این مدال ها و رکوردشکنی حضور دختران ایرانی بود که با تمجید کمیته بین‌المللی پارالمپیک مواجه شد. فدراسیون جانبازان و معلولین با اعزام دختران ایرانی به مسابقات جهانی به دنبال کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

رضازاده که تست کرونای وی در کره‌جنوبی مثبت شده بود در این زمینه گفت: به همراه تیم پاراوزنه‌برداری به مسابقات آزاد کره‌جنوبی رفتم و تا روز آخر در کنار ملی‌پوشان بودم .علائم خاصی نداشتم اما ۲ روز پیش از بازگشت به ایران تست کرونا دادم و مثبت شد. مجبور شدم تا زمان منفی شدن تست در کره‌جنوبی قرنطینه باشم. البته احمد ملاحسینی و یکی دیگر از ملی‌پوشان نیز به دلیل مثبت شدن تست کرونا در قرنطینه بودند.