شهرخبر

کدام ایستگاه‌ها در اولویت بهره برداری خط ۶ مترو هستند؟

کدام ایستگاه‌ها در اولویت بهره برداری خط 6 مترو هستند؟

پیرو بازدید اخیر شهردار تهران از برخی ایستگاه‌های در حال تکمیل خط ۶ مترو، راهکارهای تامین به موقع منابع مالی جهت بهره برداری هرچه سریع‌تر از ایستگاه‌های با درصد پیشرفت فیزیکی بالا مورد بحث و بررسی مجدد قرار گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ روابط عمومی و امور بین‌‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) اعلام کرد: خط 6 به طول 32 کیلومتر شامل 27 ایستگاه است (غیر از بخش توسعه‌ای خط) که تاکنون 13 ایستگاه آن به بهره‌برداری رسیده است.

از ایستگاه‌های باقیمانده، ‌8 ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، ‌میدان حضرت ولیعصر(عج)،‌ کارگر،‌ لاله،‌ بهار شیراز،‌ آیت‌ا... کاشانی،‌ شهران و کوهسار به لحاظ پیشرفت عملیات اجرایی وضع بهتری نسبت به دیگر ایستگاه‌های در حال تکمیل دارند؛ ایستگاه‌هایی که قرار است با تأمین منابع مالی لازم، در سال جاری به بهره‌برداری برسند تا مسیری به هم پیوسته در خط 6 در اختیار شهروندان قرار گیرد.

افتتاح ایستگاه‌های باقیمانده نه‌تنها بهره‌وری این خط را به لحاظ جذب مسافر به حد مورد انتظار در طراحی‌های اولیه می‌رساند، بلکه به دلیل ایستگاه‌های تقاطعی خط 6 با سایر خطوط مترو، مطلوبیت استفاده از کل شبکه راه‌آهن ریلی زیرزمینی را نیز ارتقا خواهد بخشید. خط 6 دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با سایر خطوط این شبکه بوده و مسافران بخش‌های شمال غربی، مرکز و جنوب شرقی پایتخت را پوشش می‌دهد.

گفتنی است به موجب تصمیمات اتخاذ شده در جلسه پایانی این بازدید، مقرر شد با کمک بانک شهر، روند تأمین منابع مالی لازم برای بهره‌‌‌برداری هرچه سریع‌تر از ایستگاه‌های خط 6 شکل مطمئن‌تری به خود بگیرد. همچنین به لحاظ تجهیز ایستگاه‌ها به امکانات تاسیساتی که تأمین آن بر عهده شرکت مپنا است، تصمیمات مهمی گرفته شد تا روند سفارش، خرید، حمل و نصب تجهیزات ایستگاه‌های خط 6 سرعت بگیرد.

انتهای پیام/