شهرخبر

مدال طلای ۳ ایرانی در تکواندو قهرمانی آسیا

خدابنده و پوراسماعیل طلا گرفتند، نادعلیان نقره/تداوم درخشش بانوان

سه نماینده ایران در پایان مبارزات روز سوم از رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا موفق شد به کسب مدال طلا و نقره شدند.

به گزارش مشرق، در ادامه رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا که با حضور تکواندوکارانی از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» جریان دارد، امروز یکشنبه پنجم تیرماه رقابتهای اوزان ۸۷-، ۸۷+ کیلوگرم مردان و ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم زنان برگزار شد.

تیم ملی ایران در این اوزان سه نماینده داشت که در نهایت موفق به کسب دو نشان طلا توسط زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده شد و علیرضا نادعلیان هم نقره گرفت.

زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳- کیلوگرم در مبارزه پایانی برابر «کنسل دنیز» تکواندوکار عنوان قزاقستان با نتیجه دو بر صفر و با نتایج ۷ بر ۴ و ۸ بر ۳ به پیروزی دست پیدا کرد و به نشان طلا دست پیدا کرد. وی با برتری مقابل «راما الراب» از اردن و «می نا میونگ» قهرمان دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا از کره جنوبی با نتایج مشابه دو بر صفر در راند شماری راهی مبارزه نهایی شده بود.

اکرم خدابنده سرگروه تیم ملی کشورمان هم طلای وزن ۷۳+ کیلوگرم را به خود اختصاص داد. وی در مبارزه پایانی برابر «ژائو» از چین به میدان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۲ بر یک و ۹ بر ۴ به برتری دست یافت و مدال طلا را از آن خود کرد. خدابنده در اولین مبارزه خود و در مرحله نیمه نهایی برابر «الیاس الیسار» از سوریه پیروز و راهی دیدار نهایی شده بود.

علیرضا نادعلیان در وزن ۸۷+ کیلوگرم نیز به عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره دست پیدا کرد. وی در نخستین پیکار خود در مرحله یک چهارم نهایی «الوداح» نماینده قطر را در دو راند و با نتایج ۸ بر فر و ۱۴ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله هم «امیرعلی اکبری» از افغانستان را شکست داد و به دیدار نهایی صعود کرد. نادعلیان در مبارزه نهایی نتیجه را به «سونگ ژائو گسیانگ» از چین واگذار کرد و نقره گرفت.

تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز سوم موفق به کسب سه طلا، پنج نقره و دو برنز حاصل تلاش نمایندگان کشورمان بوده است. ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدا بنده سه طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاج موسایی، مبینا نعمت زاده، نسترن ولیزاده و علی نادعلیان پنج مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز دو مدال برنز باری کشورمان کسب کرده اند.

رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور جمعه سوم تیرماه در کره جنوبی آغاز شده و تا روز دوشنبه ششم تیرماه ادامه دارد.

منبع: مهر