شهرخبر

نماینده پارلمان روسیه:

لندن اولین جایی است که هدف موشک‌های مسکو خواهد بود

لندن اولین جایی است که هدف موشک‌های مسکو خواهد بود

نماینده پارلمان روسیه در سخنانی هشدار داد: در صورت آغاز جنگ جهانی سوم، لندن اولین جایی است که هدف موشک‌های مسکو خواهد بود؛ آمریکایی یا انگلیسی بودن اهمیتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه ایندیپندنت، «آندری گورولیوف» (Andrey Gurulyov) نماینده پارلمان روسیه امروز در سخنانی هشدارد که در صورت آغاز جنگ جهانی سوم، پایتخت انگلیس اولین هدف مسکو خواهد بود.

نماینده پارلمان روسیه در این باره گفت: ما در اولین عملیات هوایی، تمام ماهواره های فضایی دشمن را نابود خواهیم کرد. برای ما آمریکایی یا انگلیسی بودن اهمیتی نخواهد داد، ما همه آنها را نابود خواهیم دید.

«آندری گورولیوف» در این باره اضافه کرد: ما مطمئناً از ورشو، پاریس یا برلین شروع نخواهیم کرد. لندن اولین جایی است که ضربه خواهد خورد. کاملاً واضح است که تهدید جهان از آنگلوساکسون ها نشأت می گیرد.

وی در این باره اضافه کرد: آن موقع در مرحله سوم، می بینم که آمریکا به اروپای غربی برای ادامه مبارزه با سرما، بدون غذا و برق چه خواهد گفت. تعجب می‌ کنم که آنها (ایالات متحده) چگونه می‌ توانند با این مشکلات کنار بیایند.

این در حالیست که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس ساعاتی پیش اعلام کرده بود که وی نگران این مسئله است که عواقب اقتصادی جنگ، اوکراین را مجبور کند توافق صلحی رابپذیرد که به نفعش نباشد.

جانسون در این باره در «کیگالی» پایتخت روندا که برای شرکت در نشست کشورهای مشترک المنافع به آنجا رفته است، گفت: بسیاری از کشورها می گویند که این یک جنگ غیرضروری در اروپا است. بنابراین فشار برای تشویق و یا شاید اجبار اوکراینی ها به یک صلح بد افزایش می یابد. عواقب پیروز شدن «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در این جنگ برای امنیت بین المللی خطرناک و «یک فاجعه اقتصادی دراز مدت» خواهد بود. اگر به من گفته می شد که ما مجبوریم اوکراینی ها را رها کنیم به این دلیل که کار بسیار سخت شده و هزینه حمایت از مردم این کشور از نظر تورم و آسیب اقتصادی بسیار زیاد است، آن وقت من قبول می کردم که در یک بحث بسیار مهم شکست خورده ام و استعفا می دادم. اما چنین چیزی را نمی بینم.

وی که چندی پیش در سفری اعلام نشده و غیرمنتظره برای دومین بار از کی یف بازدید و با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور و دیگر مقامات اوکراین دیدار کرده بود، پس از بازگشت از این سفر اعلام کرد که جهان از مسئله اوکراین خسته شده است و اظهار خستگی و بی قراری مردم سراسر جهان در قبال موضوع اوکراین در حال بروز یافتن است.