شهرخبر

تکواندو قهرمانی آسیا| حاج‌موسایی و حسینی به مدال نقره رسیدند

تکواندو قهرمانی آسیا| حاج‌موسایی و حسینی به مدال نقره رسیدند

نمایندگان ایران در مبارزه پایانی خود در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا با قبول شکست برابر رقیبان به نشان نقره دست پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن 74- کیلوگرم تیم ملی کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف «جایسانوف» نماینده ازبکستان رفت و در نهایت 2 بر صفر نتیجه را به این رقیب واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد. 

حسینی پس از یک دور استراحت «سیویانگ» از چین، «یانگ لای» از ویتنام و «هائوهونگ» از تایلند را شکست داد و به مبارزه پایانی رسیده بود.

 در ادامه مبارزات روز دوم از بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا که در کره جنوبی جریان دارد، مهدی حاج موسایی در وزن 58- کیلوگرم در اولین تجربه آسیایی خود موفق به کسب مدال نقره شد.

وی برای کسب مدال طلای وزن 58- کیلوگرم به مصاف «بائه سئو» از کره جنوبی دارنده نشان طلای 2019 جهان و 2020 آسیا با رنکینگ 16 المپیکی رفت و در نهایت  2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد. حاج موسایی برای رسیدن به دیدار نهایی «مارک خلیفه» از لبنان، «هارون خان» از پاکستان و «اسرایلوف» از ازبکستان با نتایج مشابه 2 بر صفر در راند شماری شکست داده بود.

تیم ملی تکواندو ایران توسط نعمت‌زاده و ولی زاده در بخش بانوان شانس کسب دو طلای دیگر در اوزان 49- و 62- کیلوگرم را دارد.

برای تیم ملی تکواندو ایران تا کنون ناهید کیانی یک طلا، میرهاشم حسینی و مهدی حاج موسایی دو مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز دو مدال برنز کسب کرده‌اند.

بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا از سوم تیرماه با حضور تکواندوکارانی از 34 کشور میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون آغاز شده و تا روز دوشنبه هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت. 

 

انتهای پیام/