شهرخبر

درمان ریزش مو و مشکلات دیگر مو با ماسک روغن خاص

کارگر آنلاین | روغن نارگیل به دلیل ساختار شیمیایی اش می تواند برای مو فواید زیادی داشته باشد برای مثال رشد و تغذیه مو و همچنین مرطوب کنندگی مو از این فواید است.

به گزارش کارگر آنلاین ، انواع ماسک های روغن نارگیل برای انواع مشکلات مو به ترتیب زیر است : 
1- ماسک موی روغن نارگیل

مواد لازم:

  1.     2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص فرآوری نشده
  2.     1 قاشق غذاخوری عسل
  3.     1 عدد تخم مرغ

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا روغن نارگیل را گرم کنید زیرا زمانی که این روغن را زیر 76 درجه سانتی گراد نگهدارید، جامد خواهد شد و مخلوط کردن آن با سایر مواد دشوار می شود. بنابر این روغن را به مدت چند ثانیه روی اجاق گاز یا مایکروویو حرارت دهید.

همچنین می توانید روغن جامد را درون مخلوط کن بریزید تا زمانی که به شکل ذرات بسیار ریز، غلیظ و کرم مانند در آید که استفاده از آن آسان باشد و بعد متناسب با جنس موهایتان زرده یا سفیده تخم مرغ را اضافه کنید ( اگر موهای خشک دارید باید فقط از زرده و اگر موهای چربی دارید، فقط از سفیده و اگر موهای نرمال و معمولی دارید، هم از زرده و سفیده تخم مرغ استفاده کنید ) و در نهایت عسل را به مخلوط اضافه کنید، به خوبی هم بزنید تا ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را از ریشه تا ساقه موهایتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب گرم و شامپو شستشو دهید و از آن جایی که خود ماسک خاصیت مرطوب کنندگی دارد، نیازی به استفاده از نرم کننده نخواهد بود.

این ماسک را در هفته ای دو بار تکرار کنید و شاهد درخشانی و ابریشمی شدن مو هایتان باشید.

نکته:

اگر به اندازه کافی وقت برای تهیه این ماسک ندارید ، روغن نارگیل را به تنهایی به موهایتان اعمال کنید.
2. ماسک مو روغن نارگیل برای رفع مشکلات مو

این ماسک دارای خواص تقویت کنندگی و بازسازی دوباره پروتئین و ترمیم بافت های آسیب دیده است.

مواد لازم:

  1.     2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده
  2.     1 قاشق غذاخوری سرکه سیب

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا روغن نارگیل و سرکه را با هم مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی موهایتان اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب ولرم و شامپو و نرم کننده معمولی خود شستشو دهید.

سرکه سیب
3. ماسک مرطوب کننده روغن نارگیل

چربی های موجود در این ماسک برای موهای خشک عالی هستند و خاصیت مرطوب و نرم کنندگی دارند.

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا روغن ها را با یکدیگر مخلوط نمایید و بعد روی موهای مرطوب یا خشک اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه شستشو دهید و اگر موهای چربی دارید مجددا از شامپو هم استفاده کنید تا روغن اضافی روی موهایتان باقی نماند.
4. ماسک روغن نارگیل برای درخشندگی مو:

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا آووکادو را به خوبی له کنید و با تخم مرغ و روغن مخلوط نمایید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی موهای مرطوب یا خشک خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه شستشو دهید.

 تخم مرغ
5. ماسک مو برای نرم کنندگی عمیق:

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا عسل و روغن نارگیل را روی حرارت قرار دهید و سپس سرکه را به آن بیفزایید، به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و ماسک بدست آمده را با استفاده از برس رنگ روی موهایتان اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب و شامپوی ملایم شستشو دهید.

نکته:

اگر موهای خشکی دارید، کلاه رنگ بگذارید و بعد از یک ساعت یا بیشتر ماسک را شستشو دهید.
6. ماسک ترمیم کننده و تغذیه کننده:

این ماسک موها را تقویت و احیا می کند و برای رشد و تغذیه رسانی عالی خواهد بود.

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا آووکادو را به خوبی له کنید و سپس با روغن نارگیل و آب گرم مخلوط نمایید و ماسک به دست آمده را روی پوست سرتان اعمال کنید و با نوک انگشتهایتان ماساژ دهید و از کلاه رنگ استفاده کنید و بعد از حدود 10 تا 25 دقیقه با آب ولرم و شامپو بدون سولفات شستشو دهید و آب اضافی موهایتان را بگیرید و سپس با حوله خشک کنید.

آووکادو
7. ماسک برای رشد مو:

این ماسک برای رشد مو عالی است. دارای خاصیت ضد میکروبی می باشد و فولیکول های مو را سالم نگه می دارد و باعث افزایش و بهبود گردش خون در پوست سر خواهد شد.

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید تا ماسکی یکدست حاصل شود و سپس آن را روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و از کلاه رنگ استفاده کنید و بعد از حدود 15 دقیقه با آب ولرم و شامپوی ملایم شستشو دهید.

این ماسک را یکبار در هفته تکرار کنید تا بهترین نتایج را بگیرید.

روغن رزماری
8. کمک به درمان شوره سر:

مواد لازم:

طرز تهیه و طریقه استفاده:

روغن ها را ترکیب کنید به پوست سر و موهایتان اعمال نمایید و ماساژ دهید و این کار را برای چند دقیقه انجام دهید و از کلاه رنگ استفاده کنید و بعد از حدود 30 دقیقه با آب ولرم و شامپوی ملایم شستشو دهید و در آخر از نرم کننده استفاده کنید.

نکته:

اگر موهای چرب دارید، از اعمال نرم کننده صرف نظر کنید.