شهرخبر

تکواندو قهرمانی آسیا| بزرگی به مدال برنز رسید، کیانی به فینال

تکواندو قهرمانی آسیا| بزرگی به مدال برنز رسید، کیانی به فینال

در روز نخست رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا دانیال بزرگی به مدال برنز رسید و ناهید کیانی به فینال این مسابقات راه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا از صبح امروز (جمعه 3 تیر ماه) در شهر چانچئون کره‌جنوبی آغاز شد و دانیال بزرگی نماینده وزن 68- کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار نیمه‌نهایی به مدال برنز رسید. 

بزرگی در این مسابقات که برای اولین بار به صورت راند شماری برگزار می‌شود،  ابتدا در دور نخست مقابل ژانگ از کره‌جنوبی در دو راند(11 -3 و 14 - 12) به برتری رسید و در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز با نتیجه 2 بر یک در راند شماری(14 -4، 16 - 14 و 16 -10) از سد حسین لطفی از افغانستان گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. 

نماینده کشورمان در این مرحله به مصاف اولگبک رشیدوف قهرمان المپیک 2022 توکیو رفت و در دو راند(7 - 11 و 3 - 11) مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید. 

ناهید کیانی نیز در وزن 53- کیلوگرم، پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف کانال از فیلیپین رفت و با برتری 2 بر یک در راند شماری، به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد. نماینده کشورمان در این مرحله به مصاف ژیائو وانگ از چین رفت و با برتری دو بر صفر در راند شماری، فینالیست شد.

زهرا شیدایی نیز آخرین نماینده تکواندو ایران در روز نخست است که در وزن 57- کیلوگرم به روی شیاپ‌چانگ خواهد رفت.

بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور 386 تکواندوکار از 34 کشور از 3 تیرماه به مدت 4 روز در کره‌جنوبی برگزار خواهد شد. 

انتهای پیام/