شهرخبر

تکواندو قهرمانی آسیا| ۱۰ مدال رنگارنگ برای نمایندگان ایران

تکواندو قهرمانی آسیا| 10 مدال رنگارنگ برای نمایندگان ایران

ملی‌پوشان کشورمان در هفتمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا در بخش پومسه صاحب یک طلا، شش نقره و سه برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی تکواندو آسیا با حضور 157 تکواندوکار از 34 کشور امروز (پنجشنبه - دوم تیرماه 1401) در سالن «هوبان» شهر «چانچئون» به میزبانی کره جنوبی  برگزار شد.

تیم ملی پومسه کشورمان با ترکیب علی نادعلی نجف‌آبادی، مرتضی زنده‌دل، نادر خدامرادی، امیررضا مهربان، علی سهرابی، یاسین زندی، حسین بهشتی، اکبر فروزان، مرجان سلحشوری، مهسا صادقی، مرجان تاجی، سیده مینا هاشمی، یاسمن لیموچی و آتوسا فرهمند پارسا نیز در ترکیب تیم‌های ملی پومسه مردان و زنان ایران در این مسابقات شرکت کردند و دستاورد پومسه‌روها یک مدال طلا، شش نقره و سه برنز بود.

در بخش تیمی دو نفره بالای 30 سال نیز ترکیب بهشتی و فرهمند پارسا در ابتدا با کسب 7.50 امتیاز برابر نمایندگان قطر به برتری رسیدند و سپس با غلبه بر «کائو، لو و والت» از چین تایپه مدال طلا را به دست آوردند.

یاسمن لیموچی توانست در بخش ابداعی و در رده سنی بالای 17 سال، مدال برنز هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا در بخش پومسه را به دست بیاورد. لیموچی  در گروهی هشت نفره با تیم‌های قزاقستان، چین تایپه، ژاپن، فلیپین، کره جنوبی، تایلند و ویتنام دیدار کرد و موفق به کسب امتیاز 6.80 شد. یه اون چا نماینده کره جنوبی اول و جانا دومینیک اولیوا از فیلیپین نیز دوم شدند.

مرتضی زنده‌دل در بخش ابداعی و در رده سنی بالای 18 سال، با پومسه‌روهای چین تایپه، فیلیپین، ژاپن، کره جنوبی، تایلند و ویتنام مسابقه داد و در نهایت توانست با امتیاز 7.10 مدال برنز این رقابت‌ها را به همراه تایلند بر گردن بیاویزد. «جائه هئون هان» از کشور کره جنوبی اول شد و «داریون ونرابل» از فیلیپین به جایگاه دوم دست پیدا کرد.

یاسین زندی در بخش استاندارد و در رده سنی 18 تا 30 سال نیز با برتری در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریفی از کشور هنگ‌کنگ به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده کشور میزبان تنها با دو صدم اختلاف و کسب 7.68 امتیاز، متوقف شد و به مدال برنز بسنده کرد.

در بخش تیمی سه نفره و در رده سنی  بالای 30 سال علی نادعلی، حسین بهشتی و اکبر فروزان به مصاف نمایندگان کره جنوبی رفتند و در نهایت با کسب 7.55 امتیاز به مدال ارزشمند نقره رسیدند.

همچنین علی نادعلی در انفرادی رده سنی بالای 30 سال  بعد از یک دور استراحت، در مرحله یک چهارم نهایی با امتیاز 7.60 به برتری رسید. ملی‌پوش پومسه کشورمان در ادامه با پیروزی برابر «عثمان بولارس» حریف قطری با  کسب امتیاز 7.74 به فینال رسید و نهایتاً با کسب 7.62 امتیاز برابر «جائه اوک جان» از کره جنوبی به رتبه دوم بسنده کرد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

در بخش انفرادی زیر 30 سال نیز مرجان سلحشوری که با برتری برابر «پاراباتی» از کشور نپال توانست به فینال برسد، نهایتاً برابر «سئونگ مین یو» از کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید. در رده سنی بالای 30 سال انفرادی بانوان هم آتوسا فرهمند برابر «یوجین کانگ» از کره جنوبی در فینال رقابت‌ها نتیجه را با کسب 7.57 امتیاز واگذار و به نشان نقره دست پیدا کرد.

نادر خدامرادی نیز در انفرادی رده سنی زیر 65 سال با غلبه بر «رستم اکبری» از افغانستان به فینال رسید و در این مرحله برابر «کیونگ او سئو» از کره جنوبی مسابقه را با اختلاف یک صدم واگذار کرد و به مدال نقره رسید. خدامرادی برابر همین حریف کره ای اردیبهشت ماه سال جاری در رقابت‌های قهرمانی جهان «گویانگ» کره جنوبی در فینال به پیروزی رسید و صاحب مدال ارزشمند طلا شده بود.

در بخش تیمی دو نفره زیر 30 سال نیز ترکیب صادقی و مهربان در ابتدا برابر نمایندگان ویتنام به برتری رسید و در فینال با واگذاری نتیجه مقابل چین تایپه به مدال نقره بسنده کرد.

سیده مینا هاشمی در رده سنی 41 تا 50 سال نیز در دور اول با واگذاری نتیجه مقابل «ژی هئونگ سئو» نماینده کره جنوبی از کسب مدال بازماند؛ ضمن اینکه تیم ملی دو نفره ابداعی نیز موفق به دشت مدال نشد. 

تیم ملی ایران برای تعیین جایگاه خود در رده بندی نهایی این دوره از مسابقات منتظر اعلام کمیته برگزاری است.

انتهای پیام/