شهرخبر

تلویزیون برای ایرانیان خارج از کشور، چه برنامه‌هایی دارد؟

تلویزیون برای ایرانیان خارج از کشور، چه برنامه‌هایی دارد؟

در برنامه‌های تابستانه شبکه جام‌جم برنامه‌هایی برای نوجوانان، علاقه‌مندان به حوزه معارف دینی و ادب و هنر و همچنین برنامه‌ای تحت عنوان نمایش چهره واقعی خاندان پهلوی دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه "ایران زیبا" کاری از گروه فرهنگ و ادب و هنر شبکه جام‌جم با هدف  برجسته کردن ظرفیت‌های اقوام ایرانی در زمینه فرهنگ، آداب، رسوم و روابط اجتماعی در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای به روی آنتن شبکه جام‌جم می‌رود. 

مجموعه"پریزاد" در  13 قسمت 45 دقیقه‌ای  نام دیگر مستندی است که با هدف معرفی زنان موفق ایرانی و سرآمد عرصه علوم دانش بنیان با نگاهی به شعار سال، تولید و اشتغال در گروه فرهنگ و ادب و هنر تهیه شده است. 

"ایران از نگاه دیگران" کاری از گروه بین الملل در 13 قسمت 25 دقیقه‌ای است که با محوریت همراهی با گردشگران خارجی سفر کرده به ایران و همچنین با هدف معرفی ایران واقعی و فرهنگ و تمدن مردم این سرزمین تولید و پخش می‌شود. 

همچنین "در ایران" نام دیگر مجموعه‌ای است که در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای به ارائه گزارش از فعالیت جوانان و نوجوانان موفق ایرانی و سرگرمی‌های مفید در ایام تابستان می‌پردازد. این برنامه در گروه اجتماعی شبکه جام‌جم تهیه شده است. 

"ژرفا"  عنوان برنامه‌ای مشترک از گروه فرهنگ و ادب و هنر و معارف دینی شبکه است که در 82 قسمت 55 دقیقه‌ای در قالب گفت‌وگوهای معرفتی شبانه با محوریت تاریخ و تمدن، سبک زندگی، هویت و فرهنگ، شعر و ادبیات، اندیشه‌ورزی، حکومت دینی پخش خواهد شد. 

میان برنامه "چند لحظه از وطن" با ثبت و پخش تصاویر از نقاط مختلف تهران به درخواست هموطنان خارج کشور، همراه با زیرصدای تماس تلفنی مخاطب درخواست‌کننده است که در قالب آیتم‌های 5 دقیقه‌ای در گروه اجتماعی تهیه شده است. 

"بازی شو" درباره طراحی اپلیکیشن و تعامل با نوجوانان شرکت کننده از خارج کشور بر مبنای بازی های تولید داخل است. تولیدات بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در 44 قسمت 33 دقیقه ای در گروه کودک تدارک دیده شده است. 

"یادداشت‌های گمشده" که به نمایش چهره واقعی خاندان پهلوی بر مبنای خاطرات و یادداشت‌های اسدالله علم وزیر دربار و محرم‌ اسرار آخرین پادشاه ایران می‌پردازد، در گروه فرهنگ و ادب و هنر تهیه شده و شامل 13 قسمت 25 دقیقه‌ای است. 

"مسابقه محله" نیز شامل حضور در مدارس ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و انجام بازی‌های گروهی و حضور دانش آموزان ایرانی و والدین آنها است که در 30 قسمت 20 دقیقه‌ای در گروه کودک تهیه و پخش خواهد شد. 

"عمو صفا در سفرهای تاریخی" کاری از گروه کودک با مضمون  سفر موجودات فضایی به همراه عمو صفا به نقاط مختلف ایران، شناسایی و معرفی اماکن و دیدنی‌های تاریخی و طبیعی ایران است که برای کودکان و در قالب جذاب ترکیب رئال و انیمیشن  در 30 قسمت 33 دقیقه‌ای به روی آنتن می‌رود. 

"ستارگان پارسی" با هدف مشارکت فارسی‌زبانان همسایه در قالب  مسابقه با حضور شرکت‌کنندگانی از افغانستان، تاجیکستان و ایران با محوریت زبان فارسی و حوزه تمدنی ایران بزرگ  در 20 قسمت 40 دقیقه‌ای در گروه بین‌الملل شبکه جام‌جم تولید و آماده پخش است. 

"همراه با خبرنگاران افتخاری" با تکیه بر گزارش مردمی از کشورهای مختلف درباره فعالیت ایرانیان در تابستان توسط مخاطبان شبکه در 20 قسمت 5 دقیقه‌ای و در واحد امور مخاطبان شبکه جام‌جم پخش می‌شود. 

انتهای پیام/