شهرخبر

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور: بسیج گام دوم، بسیج همه مردم است/ اقتصاد مقاومتی به دستورالعمل لازم‌الاجرا تبدیل شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور: بسیج گام دوم، بسیج همه مردم است/ اقتصاد مقاومتی به دستورالعمل لازم‌الاجرا تبدیل شود

اردبیل - ایرنا - مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بسیج گام دوم، بسیج همه مردم است به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اشاره کرد و گفت: شکوفایی اقتصادی در گرو تبدیل اقتصاد مقاومتی به دستورالعمل لازم‌الاجرا در دولت است.

به گزارش ایرنا ، سردار محمد زهرایی عصر چهارشنبه در جریان سفر به استان اردبیل به تشریح فعالیت های بسیج سازندگی پرداخت و افزود: شجره طیبه بسیج تشکیلات انقلاب اسلامی است که با اقدام انقلابی خود ضمن کمک به دولت بارهای زمین مانده نظام جمهوری اسلامی را برمی‌دارد.

وی با بیان اینکه جامعه‌سازی اسلامی با دولت‌سازی اسلامی اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: برای ایجاد دولت اسلامی نیز باید ریل نظام اداری کشور اصلاح شود و کارها با روحیه جهادی و انگیزه الهی انجام شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در ادامه سخنان خود به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: لازم است مدل اقتصاد مقاومتی به دستورالعمل لازم‌الاجرا تبدیل شود تا با انقلاب در اقتصاد، شاهد تحول اقتصادی در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه بسیج تبدیل‌کننده تهدیدات دشمنان به فرصت برای پیشرفت کشور است،به مدل لیبرالی اجرا شده در کشور اشاره کرد و ادامه داد: تفکر لیبرالی برخی مدیران در سال‌های گذشته منجر به خالی شدن روستاها و افزایش مهاجرت به شهرها و به دنبال آن افزایش حاشیه‌نشینی شده و ما امروز به دنبال اجرای عدالت در توزیع عادلانه منابع  در روستاها هستیم تا با محرومیت‌زدایی‌ها و فراهم کردن بسترهای لازم در روستاها، زمینه‌های حیات مجدد روستاها را فراهم کرده و به تولیدات کشاورزی رونق دهیم.

سردار زهرایی در زمینه اقدامات محرومیت‌زدایی بسیج در روستاها نیز خاطرنشان کرد: نهضت آبرسانی به روستاها، ایجاد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی، احیای جاده‌های روستایی در کنار فرهنگ‌سازی کار جهادی و تقویت روحیه انقلابی از جمله رسالت‌های جهادگران در مناطق مختلف و کم‌برخوردار کشور برای محرومیت‌زدایی و فراهم کردن زمینه‌های رشد و پیشرفت روزافزون کشور است.