شهرخبر

واکنش چمران به سیم‌کشی خطرناک ساختمان آلومینیوم

واکنش چمران به سیم‌کشی خطرناک ساختمان آلومینیوم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران نسبت به سیم‌کشی خطرناک ساختمان آلومینیوم واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مهدی چمران در دومین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها با محوریت بازآفرینی شهری و توسعه مسکن ملی که در تالار هویزه باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: موضوع معماری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این در حالی است که متاسفانه برخی از افراد علاوه بر مسائل سیاسی در حوزه معماری نیز از غرب الگو می‌گیرند و متاسفانه این موضوع را در شهرها و کلانشهرها شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد ناهنجاری در حوزه معماری در شهرها هستیم و متاسفانه بناها به هر شکلی ساخته می‌شود که هیچ‌گونه معماری ایرانی اسلامی در آنها دیده نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در شورای چهارم مصوبه‌ای مبنی بر عدم استفاده از کامپوزیت در ساختمان‌های مسکونی به تصویب رسید، گفت: در همان موقع این مصوبه مورد انتقاد قرار گرفت و عنوان شد که کارخانجات در این حوزه ورشکست می‌شوند اما شورا بر مصوبه خود پافشاری کرد و دیدیم آن کارخانه به طرق دیگر توانست فرآیند فعالیت خود را ادامه دهد.

چمران ادامه داد: کمیسیون‌های شهرسازی و همچنین کمیسیون‌های عمران و حمل و نقل باید در بخش ساخت و ساز نظارت ویژه‌ای را داشته باشند چرا که وضع معماری ناهنجاری را داریم و نسبت به آینده و نسل بعدی مسئول هستیم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان‌هایی همانند ساختمان‌های آلومینیوم به لحاظ سیم‌کشی شرایط بسیار خطرناکی را دارند، گفت: ما باید بتوانیم در بحث ایمن‌سازی ورود جدی داشته باشیم و در این بخش شورای شهر تهران اقداماتی را آغاز کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به بحث بازآفرینی اشاره کرد و گفت: اسم این مسئله زیباست اما ما چیزی در این حوزه در سطح کشور ندیده‌ایم. البته در ارتباط با ساخت مسکن ملی نیز دولت با توجه به زمان‌بندی که برای این مسئله کرده است بالطبع نمی‌تواند اقدامی را برای نوسازی بافت فرسوده انجام دهد؛ چرا که برای شناسایی و ورود به این مسئله حداقل دو سال زمان نیاز است و دولت بنا دارد در یک بازه زمانی 4 ساله، 4 میلیون مسکن بسازد و بالطبع باید این را در شهرهای جدید اجرایی بکند.

انتهای پیام/