شهرخبر
گزارش «اقتصادنیوز» از قیمت محصولات ایران خودرو؛

سردرگمی در بازار خودرو /خریداران خودرو منتظرند +جدول

کدخبر: 503326
اقتصادنیوز: بازار پرتیراژهای ایران خودرو در حالی که روز گذشته با افت قیمت راهی بازار شدند، امروز در کنار افت و ثبات قیمت برخی از خودروها، روند صعودی به خود گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ ‌براساس ارزیابی های بازار امروز از میان 8 محصول سایپا 3 محصول رشد قیمت داشتند،‌ دو محصول افت قیمت داشتند و دو محصول هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند؛‌ روندی که می توان از آن به نوعی سردرگمی قیمتی در بازار یاد کرد.

به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به نوسان اندک نرخ دلار تغییرات قیمتی امروز را نمی توان به این معیار نسبت داد، با این شرایط متغییر خاصی عامل این تغییر نبوده و بازار خودرو تصمیم گیر این نوسان که در برگیرنده رشد و افت یک میلیونی خودرو می شود است.

از سوی دیگر نوسانات پی‌درپی در بازار موجب شده خرید و فروش چندانی در بازار صورت نگیرد که این به معنی آن است که بازار در رکود به سر می برد و این رکود موجب شده تا خریداران فعلا نظاره‌گر اتفاقات بازار باشند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز با ثبات و رشد یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند. «سمند LX » امروز در بازار 301 میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به روز گذشته تغییر نکرد؛ ‌اما «سمندLX با موتورEF7» نیز در بازار رشد یک میلیونی داشت و 345 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. «سمند سورن پلاس» هم امروز 359 میلیون تومان در بازار قیمت خورد و رشدی یک میلیونی داشت.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» هم امروز تغییر قیمت نداشت و 399 میلیون تومان باقی ماند. اما «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد یک میلیونی 510 میلیون تومان در بازار قیمت خورد. «رانا پلاس» هم بدون تغییر 308 میلیون تومانی باقی ماند.

خانواده 207 هم امروز افت یک میلیون تومانی داشت. امروز «پژو 207 دنده‌ای» در بازار با افت یک میلیون تومانی در بازار  401 میلیون تومانی شد و محصول دیگر این خانواه یعنی «پژو 207 سقف شیشه ای» هم 407 میلیون به فروش رسید.  

ایران 31