شهرخبر

علت افزایش ریزش مو در بین ایرانی ها اعلام شد + روش جلوگیری

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که خانم ها و آقایان را در سنین مختلف آزار می دهد. ریزش مو میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای درمان باید آنهارا خوب بررسی کنید.

به گزارش کارگر آنلاین ، انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد و عوامل متفاوتی هستند که روی این مسئله تاثیر می گذارند. بعد از دوره کرونا بیماری تلوژن افلوویوم وضعیتی بود که باعث می شد افراد وقتی تحت شرایط استرس زا قرار می گیرند، دچار مشکلاتی مانند ریزش مو شوند.

ریزش مو می تواند به خاطر مصرف بعضی از دارو های خاص، کمبود مواد مغذی، تغییرات هورمونی یا شرایط استرس زا هم اتفاق بیفتد که تاسی می تواند رایج ترین نوع ریزش باشد و معمولاً در قسمت شقیقه؛ فرد دچار کچلی می شود.

البته این وضعیت می‌ تواند به سیستم ایمنی هم مربوط باشد؛ زیرا باعث می شود که خودِ بدن به فولیکول‌ های مو حمله کرده و همین باعث کچلی خواهد شد و مشکلات مختلفی را هم در سلامت فرد به وجود می آورد.

مشکلات دیگر مانند التهاب در پوست سر هم می تواند عامل ریزش مو باشد؛ به عنوان مثال در پسوریازیس پوست سر که به صورت پوسته پوسته و قرمز ظاهر می شود؛ به فولیکول‌ های مو آسیب وارد کرده و مشکلاتی مانند خارش را به وجود می آورد.

خارش سر

علاوه بر تمام این موارد، عاملی که این روزها باعث تشدید ریزش موی زنان و مدان شده است، کروناست. ویروسی که در بخش های قبلی کاملا در موردش توضیح دادیم.
چگونه کرونا باعث ریزش مو می شود؟

طبق اطلاعات موجود در سال 2020، خودِ ویروس کرونا باعث ریزش مو نمی شود، بلکه استرسی که بدن هنگام مبارزه با آن تحمل می کند؛ ریزش مو را به همراه خواهد داشت و کووید-19 هم تا حدودی آسیب را بیشتر می کند، زیرا افراد نه تنها با استرس فیزیکی ناشی از این بیماری، بلکه با اضطراب ذهنی که ممکن است با تشخیص این ویروس به وجود بیاید هم دست و پنجه نرم می کنند.
ریزش مو بعد از کرونا چگونه است؟

احتمالا بعد از کرونا؛ با هر بار حمام رفتن متوجه می شوید که کف حمام تعداد زیادی مو ریخته است و وقتی که موهای تان را شانه می کنید هم؛ مقدار زیادی مو روی برس جمع می شود و در نهایت بعد از چند هفته احساس می کنید که موهای تان نازک‌تر شده اند‌.
ریزش مو بخاطر کرونا چقدر طول میکشد؟

شاید این دوره برای شما خیلی طولانی شود اما دائمی نیست‌ ممکن است 3 الی 6 ماه طول بکشد و بعد متوقف شود و این خیلی جای نگرانی وجود ندارد.