روز گذشته دیروز اسکناس آمریکایی سطح حساس ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست داد. تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که دلار در روز جاری به بالای محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومانی برنگردد، افت بیشتر در بازار ارز بیشتر خواهد شد و به سوی سطوح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت خواهد کرد. به این ترتیب، امروز برای خریداران بازار اهمیت زیادی دارد، چرا که می دانند در صورت از دست رفتن یک سطح حساس دیگر، به طور موقت زمینه برای فعالیت آن ها تنگ تر خواهد شد. 

به گفته فعالان، بازارساز هم چنان در روزهای اخیر دست بالا را در معاملات دارد و با عرضه ارز زمینه ساز افت قیمت ها شده است. بازارساز با قواعد جدید شرایط را برای ورود ارز صادراتی به بازار راحت تر کرده و این مساله موجب عقب نشینی قیمت شده است. با وجود افت اخیر قیمت ها، برخی تحلیل گران عنوان می کنند که این اتفاق کوتاه مدت است و معامله گران به دنبال آماده شدن خرید در سطوح پایین تر هستند.  

از نگاه برخی فعالان، شرایط برای توافق هسته ای بین ایران و غرب پیچیده به نظر می رسد و معامله گران بنیادی در این شرایط ترجیح می دهند که حداقل به زودی در موقعیت عرضه قرار نگیرند. بازارساز در مقام تنها عرضه کننده بزرگ بازار نمی تواند به صورت مداوم در معاملات حضور پررنگ داشته باشد. برخی معامله گران با اشاره به همین نکته عنوان می کنند که منتظر عقب نشینی بازار و برگشت به معاملات هستند. تحلیل گران فنی باور دارند که در صورت شکست محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان، بخشی از این دست معامله گران افزایشی به بازار بازخواهند گشت. 

photo_۲۰۲۲-۰۶-۲۱_۰۹-۲۰-۰۴ (2)