شهرخبر

پایان پایش کمک‌معیشت جانبازان/ اخذ رضایت برای واریز حقوق ۱۰۷ نفر از والدین و همسران شهدا

پایان پایش کمک‌معیشت جانبازان/ اخذ رضایت برای واریز حقوق ۱۰۷ نفر از والدین و همسران شهدا

دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران از برقراری کمک‌معیشت ۳۵۲۷ نفر از ایثارگران فاقد شغل و درامد جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ کامیار ثقفی دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد برقراری کمک‌معیشت جانبازان معسر، گفت: با پیگیری ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها، ۳۵۲۷ نفر جدید از ایثارگران معزز واجد شرایط، شناسایی و پس از طی مراحل قانونی از همین ماه برای این عزیزان کمک‌معیشت برقرار شد.

وی با بیان اینکه با اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران تعداد واجدین شرایط دریافت کمک‌معیشت حدود ۴ درصد رشد داشته است، افزود: مقرر شده است این روند تا شناسایی همه واجدین شرایط و متقاضیان فاقد شغل و درآمد ادامه یابد و به محض اخذ درخواست از این عزیزان در اولین ماه نسبت به برقراری این حق قانونی اقدام شود.

دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: حدود دو و نیم درصد از ایثارگران گرامی که تاکنون کمک‌معیشت دریافت می‌کردند با توجه به اینکه طبق استعلام‌های صورت گرفته حقوق و یا از محل دیگری کمک‌معیشت دریافت می‌کنند، واجد شرایط شناخته نشدند.

ثقفی همچنین در مورد برخی والدین و همسران شهدا که تاکنون حقوق و مزایایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت نمی‌کردند نیز گفت: با مراجعه همکاران ما به ۱۰۷ نفر از والدین عزیز و همسران گرانقدر شهدا و اخذ رضایت از این عزیزان، از همین ماه نسبت به برقراری مستمری و حقوق این عزیزان اقدام شده است.

انتهای پیام