به گزارش اکوایران ،حکم مدیران شهردار تهران یک ساله است اما هنوز احکام برخی به یک سال نرسیده یا جا به جا شده اند یا اندکی هم از شهرداری تهران رفته اند . از همان ابتدا علیرضا زاکانی درباره احکام یک ساله اش به رسانه ها گفته بود : مدیران را یکساله انتخاب می‌کنیم چرا که فعالیت آنها شوخی نیست که بخواهیم چهار سال مسئولیت را به آنها واگذار کنیم و این افراد در یک سال باید وضعیت اقدامات‌شان رصد شود و لحظه به لحظه مورد بررسی قرار گیرد و اگر عملکردشان خوب بود استمرار یابند.البته امیدواریم حکم همه کسانی که انتخاب می‌شوند استمرار یابد تا سال‌ها در کنارشان باشیم ولی به طور کلی با مدیران و کارمندان و با خودمان تعارف نداریم.

به تازگی اخبار غیررسمی درخصوص جا به جایی های گسترده در مدیران شهری منتشر شده است . ناصر امانی  در خصوص تغییرات مدیریتی در شهرداری درحالی‌که هنوز یک سال از عمر مدیریت شهری تازه نگذشته است می گوید : تغییر مدیران در همه دوره‌ها بوده، البته اکنون این تغییرات در سطح اخباری است که در فضاهای غیررسمی منتشر شده و قطعی نیست، احتمال می‌دهند یا فکر می‌کنند. البته اگر هم اتفاق بیافتد چیز عجیبی نیست، چون شهردار تهران احکام مدیران خود را یک‌ساله زده است و زمانی نیز به مدت اتمام احکامشان نمانده و حتما عملکرد آن‌ها را در این مدت ارزیابی می‌کنند. شهردار تهران در زمان انتصابات اولیه هم گفتند زمان حکم مدیران یک ساله است تا عملکرد همه مدیران را بررسی کرده و خیالشان راحت نباشد که ماندنی هستند و هر کدام از مدیران چیزهایی که خواستند را محقق نکرده باشند حتما جا به جا می‌شوند و احتمال خیلی قوی وجود دارد سریک سال تعدادی جابه‌جا شوند.

امانی درخصوص اینکه این شیوه ثبات مدیریتی در شهرداری را با چالش رو به رو نمی‌کند هم توضیح می دهد :‌ به این معنا نیست که من با این روند موافق باشم، معتقدم باید حداقل ثباتی در مدیریت‌ها وجود داشته باشد و در هنگام انتصاب به قدری باید دقت شود که بیش از 75 درصد مطمئن باشیم یک دوره سه یا چهار ساله می‌توانند کار را انجام دهند. به هیچ عنوان جا به‌جایی سریع مدیریت‌ها را نمی‌پسندم. اتفاقی که در سازمان فن‌آوری افتاد درست است که حمله بیگانه بود و کار سازمان‌های جاسوسی پیچیده و با سابقه دنیا بود ولی در این سازمان در یکی دو ماه اخیر سه مدیرعامل جابه‌جا شد و اصلا پسندیده نیست. نمی‌خواهم بگویم علت این حادثه این است، اما اگر مدیر ثابتی در رأس این سازمان می‌بود، می‌شد گفت که عاملش مدیر نبوده، بنابراین ثبات مدیریت لازم است.