شهرخبر

عضو فراکسیون زنان مجلس:

سخنان بانکی پور درمورد ازدواج دختران ایرانی باعث تاسف است

عضو فراکسیون زنان مجلس در واکنش به توصیه نماینده اصفهان مبنی بر «ازدواج بین‌المللی»، عنوان می‌کند که هشت سال دفاع مقدس برای حمایت از ناموس بود، برای اینکه چادر از سر زنی نیافتد و بی‌حرمتی و کسر شان زنان ایرانی نشود.

سخنان بانکی پور درمورد ازدواج دختران ایرانی باعث تاسف است
به گزارش سلام نو به نقل از انتخاب، یک عضو فراکسیون زنان مجلس در واکنش به توصیه نماینده اصفهان مبنی بر «ازدواج بین‌المللی»، عنوان می‌کند که هشت سال دفاع مقدس برای حمایت از ناموس بود، برای اینکه چادر از سر زنی نیافتد و بی‌حرمتی و کسر شان زنان ایرانی نشود، حال بعد از گذشت این همه سال و با وجود منظومه فکری حضرت آقا و امام خمینی (ره) درباره جایگاه زن در انقلاب، چنین اظهار نظر سخیفی باعث تاسف است.

فاطمه مقصودی  در واکنش به توصیه «ازدواج بین‌المللی» نماینده اصفهان، اظهار کرد: «این یک اظهار نظر شخصی، کاملا سطحی و غیر اصولی بود که متاسفانه از طرف آقای بانکی‌پور بیان شد. بنابراین می‌خواهیم که صحبت‌های ایشان را به هیچ عنوان به حساب نمایندگان و مجلس انقلابی گذاشته نشود. ما ایرانی و اسلامی هستیم، اعتقادات و باورهای درونی، دینی و ملی در وجود ما موج می‌زند. اگر هم بخواهیم مشکل جمعیت را حل کنیم، به هیچ عنوان با اینگونه نسخه‌های خارج از باورها و عرف جامعه ما درمان‌پذیر نمی‌شود. با این اظهار نظر که غیرت مجلس را به جوش آورد، به شدت برخورد کردیم.»

نماینده مردم بروجرد تاکید کرد: «نمایندگان محترم وقتی می‌خواهند اظهار نظری کنند باید فاکتورهای بسیاری را مدنظر قرار دهند و با شرایط مجلس، انقلاب اسلامی، اعتقاد و باورهای ما منطبق باشد. به هر حال ایشان سخنانی گفته‌اند که مورد قبول دیگر نمایندگان نبود و ما هم بر نتابیدیم و به شدت محکوم کردیم.»

مقصودی درباره توضیحاتی که بانکی‌پور در این خصوص عنوان کرده است، گفت: «زمانی که رئیس فراکسیون زنان در مجلس به صورت منطقی با ایشان صحبت کردند، آقای بانکی‌پور درخواست فرصت برای پاسخگویی داشتند اما خواستند توجیه کنند که وضعیت بدتر شد. یعنی از تیریبون مجلس، که تیریبون ملی است، مطالب را بیان کردند که خیلی بدتر بود. به طور کل باعث تاسف است که چنین مسئله‌ای به این شکل بازتاب پیدا کند.»

نماینده مردم بروجرد در ادامه تاکید کرد: «ما معتقد هستیم و می‌گوییم هر جا که به غیرت ما بر بخورد، متحدتر خواهیم شد. هشت سال دفاع مقدس برای حمایت از ناموس بود، برای اینکه چادر از سر زنی نیافتد و بی‌حرمتی و کسر شان زنان ایرانی نشود، حال بعد از گذشت این همه سال و با وجود منظومه فکری حضرت آقا و امام خمینی (ره) درباره جایگاه زن در انقلاب، چنین اظهار نظر سخیفی باعث تاسف است.»