شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مریخ#حوزه

مجسمه فیل در مریخ مشاهده شد | اثبات وجود حیات در سیاره سرخ به ادعای یک محقق

یک کارشناس در حوزه بیگانگان و بشقاب‌پرنده‌ها با استناد به عکسی که به‌تازگی توسط ناسا از مریخ منتشر شده، ادعا کرده که موجودی غیرعادی را در سیاره سرخ مشاهده کرده است.

مريخ

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از مترو، اسکات وارینگ کشف خود را در وب سایت UFO Sightings Daily به اشتراک گذاشته است. این محقق تایوانی در امور بیگانه‌ها مدعی شده که موجود عجیبی شبیه به یک فیل بین صخره‌های سطح مریخ پیدا کرده که این، مدرکی ملموس بر وجود حیات در مریخ است!

اسکات وارینگ در سایت مذکور نوشت: «امروز، چند چیز باستانی جالب مربوط به بیگانگان را در عکسی از مریخ پیدا کردم.»

او افزود: «برجسته‌ترین مصنوع، مجسمه فیل‌مانند با خرطوم کوتاه بوده که نشسته و به سمت چپ چرخیده است. همچنین چهره‌ای بزرگ با لب‌های ضخیم، دهان باز و بینی گرد و دو چشم وجود دارد و بدون شک اثبات وجود زندگی در مریخ است.»

مشاهدات وارینگ چند روز پس از آن صورت گرفت که مریخ‌نورد استقامت ناسا عکس‌هایی از مریخ منتشر کرد که در آن چندین نفر یک «پتوی حرارتی» را در آن مشاهده کردند.

این نخستین باری نیست که وارینگ، نویسنده کتاب مشاهده بشقاب پرنده در سال‌های ۲۰۰۶-۲۰۰۹، به یافته‌های عجیب و غریب در سطح مریخ اشاره می‌کند.

او پیش‌تر تصاویری از مشاهدات غیرقابل توضیح در سطح مریخ به اشتراک گذاشته است که شامل ادعاهایی مبنی بر مشاهده یک «بانوی تاریک»، یک خرس قطبی و یک خرچنگ فضایی در مریخ است.

او یک بار نیز میمونی پشمالو دیده بود که روی سطح سیاره نشسته است. وارینگ در این رابطه پرسیده بود: «چرا زیست‌شناسان و جانورشناسان این موضوع را بررسی نمی‌کنند؟»