شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#ولیعهد عربستان#ترکیه#بن سلمان

رویترز:

ولیعهد عربستان سفر منطقه‌ای خود را از قاهره آغاز می‌کند

ولیعهد عربستان سفر منطقه‌ای خود را از قاهره آغاز می‌کند

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که محمد بن سلمان در نظر دارد سفر منطقه‌ای خود را که شامل مصر، ترکیه و اردن می‌شود از قاهره آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه عربی ۲۱، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی فردا دوشنبه (۲۰ ژوئن) در آغاز سفر منطقه‌ای خود به قاهره پایتخت مصر سفر خواهد کرد.

بنابراین گزارش، سفر منطقه‌ای محمد بن سلمان علاوه بر مصر شامل اردن و ترکیه نیز می‌شود.

ولیعهد عربستان سعودی در این سفر با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دیدار خواهد کرد. موضوعاتی نظیر تأثیرات جنگ اوکراین بر منطقه و سفر جو بایدن به عربستان سعودی در ماه آینده از مهمترین موضوعات مطرح در سفر محمد بن سلمان به قاهره اعلام شده است.

این در حالی است که مقامات رسمی عربستان سعودی تاکنون به درخواست رسانه‌ها برای اظهار نظر و اعلام دلایل سفر بن سلمان پاسخ نداده‌اند.

روابط عربستان سعودی و مصر در ماههای اخیر پس از شدیدتر شدن دامنه‌های بحران اقتصادی در مصر نزدیک تر از قبل شده است. در شرایطی که بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی ترجیح دادند که سرمایه‌های خود را از مصر خارج کنند، دولت قاهره تلاش کرد همزمان با آغاز جنگ اوکراین، از افزایش بیشتر قیمت کالاها جلوگیری نماید، در همین راستا نیز عربستان سعودی در راستای کمک به قاهره، ۵ میلیارد دلار در بانک مرکزی مصر سپرده گذاری کرد.

دولت مصر اعلام کرده که همکاری با صندوق سرمایه گذاری عربستان منجر به جذب سرمایه‌هایی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار خواهد شد.

گفتنی است محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی قرار است، پس از پایان سفر به قاهره در روز چهارشنبه هفته جاری (۲۲ ژوئن) به ترکیه سفر کند و پس از آن به اردن برود.