شهرخبر

حاجیلوئیان: باخت‌هایم زیاد شده بود، در جام تختی قهرمان شدم!/ سبک کشتی قاسم‌پور و فیروزپور را می‌شناسم

حاجیلوئیان: باخت‌هایم زیاد شده بود، در جام تختی قهرمان شدم!/ سبک کشتی قاسم‌پور و فیروزپور را می‌شناسم

قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جام تختی می‌گوید برای مدتی کوتاه تعداد باخت‌هایش زیاد شده بود و همین انگیزه‌ جبران را در او به وجود آورد و قهرمان جام تختی در تنکابن شد.

مهدی حاجیلوئیان که یکی از کشتی‌گیران جوانی بود که در تنکابن قهرمان شد، در گفت‎وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه بعد از ناکامی در قهرمان کشوری جوانان با چه انگیزه‌ای تمرین کرده که چنین نتیجه‌ای را در جام تختی رقم زده است، اظهار داشت: تعداد باخت‌هایم زیاد شده بود و خواستم که جبران کنم. در مدت کوتاه 10 باخت دادم و این خیلی برایم سنگین بود. در فینال جوانان جهان که باختم و بعد هم دو بار در لیگ و یک بار هم در مسابقات کشوری مغلوب احمد بذری شدم. من با تیم ستارگان ساری بودم که رفت و برگشت به این کشتی‌گیر باختم. در تورنمنت دانکلوف هم مغلوب حریف آذربایجانی شدم. بعد در انتخابی جوانان باختم و اینها خیلی بد بود.

وی در مورد اینکه چرا دعوت سرمربی تیم ملی جوانان را برای شرکت در جام شهید هاشمی‌نژاد رد کرده بود، ادامه داد: همه‌اش شده بود باخت. نمی‌خواستم دیگر ببازم. خانواده اینهمه برایم هزینه کرده بود و این اصلا خوب نبود که اینقدر متوالی ببازم. حتی اردوی جوانان هم دعوت شدم، نرفتم. محسن کاوه دعوایم کرد که چرا نیامدی، گفتم باید خودم را جمع می‌کردم.

قهرمان همدانی جام تختی که روز 31 اردیبهشت 20 ساله شده با اشاره به اینکه قبلا برادرانش کشتی می‌گرفتند، تاکید کرد: مربی‌ام امید یوسفی است که این مدت زیر نظر او تمرین کردم. در جام هاشمی‌نژاد کشتی نگرفتم و اردو هم نرفتم که تمرین کنم.

حاجیلوئیان در مورد مبارزه‌ فینالش با احمد بذری در تنکابن گفت: در این مدت این چهارمین مبارزه‌ام با بذری بود. خیلی خوب آنالیزش کرده بودم و او هم سبک کشتی‌اش را تغییر نداده بود. هر کاری که انجام می‌داد می‌دانستم باید چه حرکتی بکنم. یعنی قشنگ برایم روشن بود که در 6 دقیقه کشتی چه کاری انجام می‌دهد و من چند ثانیه زودتر می‌فهمیدم باید چه کار کنم. روی فن‌هایی که قبلا از او خورده بودم، کار کردیم و دفاع فن‌هایش را می‌دانستم.

این کشتی‌گیر که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باید با امیرحسین فیروزپور کشتی بگیرد و سپس برنده آنها به مصاف کامران قاسم‌پور برود، در این خصوص تصریح کرد: با هر دو نفر آنها تا حالا کشتی نگرفته‌ام اما با هم تمرین کرده‌ایم. برای این کشتی‌ها برنامه‌ریزی دارم و اگر خدا هم کمک کند انگیزه زیادی دارم و می‌دانم سبک کشتی‌شان چطور است. من هم بیشتر زیرگیر هستم.

حاجیلوئیان در خاتمه در پاسخ به این سوال که دیدگاهش امسال بیشتر روی جوانان است یا رده سنی بزرگسالان، گفت: امسال شرایط سنی جوانان و امید را هم در کنار بزرگسالان دارم اما مطمئنا بزرگسالان را به راحتی از دست نخواهم داد.

 

انتهای پیام/