وزیر خارجه پاکستان تأکید کرد: مشتاقانه در انتظار دیدن روزی هستیم که برجام نهایی شود، این حق مردم ایران است و این موضوع باعث می‌شود که فضا و شرایط مناسب‌تری برای گسترش مناسبات و تعاملات فراهم شود.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان عصر روز سه‌شنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه ایران در تهران با ابراز خرسندی از سفر به ایران و تشکر از مقامات کشورمان به خاطر مهمان‌نوازی‌شان بر اهمیت اراده مقامات پاکستان جهت گسترش روابط با ایران تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در این دیدار بر افزایش همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی و ارسال برق بیشتر از ایران به پاکستان گفت‌وگو و صحبت کردیم، گفت: یکی دیگر از موضوعات مورد رایزنی در این دیدار بین مقامات دو کشور امکان تبادل زندانی بین ایران و پاکستان بود.

وزیر خارجه پاکستان همچنین با بیان اینکه در این دیدار در ارتباط با شرایط موجود در افغانستان نیز صحبت کردیم، افزود: ما نگران ثبات و امنیت در افغانستان هستیم. منافع ما در گرو استقرار صلح و امنیت در افغانستان است. ما تأکید داریم که در این برهه حساس باید از افغانستان حمایت کنیم و بخواهیم که منابع مسدود شده آن‌ها آزاد شود و هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان نیز به سمت فراگیر بودن پیش برود و در خصوص مبارزه با تروریسم قدم‌های بیشتری بردارد.

بلاول بوتو زرداری با بیان اینکه در این دیدار درباره آخرین وضعیت جامو و کشمیر صحبت کردیم، افزود: از ایران به خاطر حمایت صریحش از آرمان جامو و کشمیر تشکر می‌کنیم.

وزیر خارجه پاکستان همچنین با محکوم کردن هتک حرمت صورت گرفته به پیامبر اسلام (ص) در هند، افزود: در این دیدار در خصوص اهمیت مبارزه با اسلام هراسی، بیگانه هراسی و همچنین خشونت تأکید کردیم.

وی با بیان اینکه با آقای وزیر توافق کردیم که گفت‌وگوها بین دو کشور را ادامه دهیم، اظهار کرد: ما تأکید داریم که دیپلماسی مهمترین راه رسیدن به صلح است.

وزیر خارجه پاکستان همچنین به موضوع برجام و مذاکرات وین اشاره کرد و افزود: مشتاقانه در انتظار دیدن روزی هستیم که برجام نهایی شود، این حق مردم ایران است و این موضوع باعث می‌شود که فضا و شرایط مناسب‌تری برای گسترش مناسبات و تعاملات فراهم شود.

وی در پایان گفت: ‌ما بر اهمیت گسترش روابط ایران و پاکستان تأکید داریم.