شهرخبر

جنگ و دعوا بر سر بازیکنان ۳۰ ساله/ بمب‌های آبکی در نقل و انتقالات بحث برانگیز

این روزها تیم‌های پرسپولیس و استقلال به دنبال به خدمت گرفتن چند بازیکن هستند که از لحاظ سنی هیچ شباهتی به بمب‌های نقل و انتقالاتی ندارند.

جنگ و دعوا بر سر بازیکنان ۳۰ ساله/ بمب‌های آبکی در نقل و انتقالات بحث برانگیز

یکی از بازیکنانی که این روزها حرف و حدیث‌های زیادی حول و حوش او وجود دارد، سجاد شهباززاده است؛ مهاجم فصل گذشته سپاهان که حالا بازیکن آزاد شده است. اسم او ابتدا نزدیک به پرسپولیس به گوش رسید و حتی همه منتظر پیوستن این بازیکن به جمع سرخپوشان بودند. با این حال کار سجاد کمی طول کشید و بعدا گفته شد او پیشنهادهای دیگری ازجمله از استقلال دارد. شرایط او به شکل عجیبی تداعی‌کننده وضعیت فصل گذشته امین قاسمی‌نژاد است؛ دیگر بازیکنی که به‌عنوان بمب نقل‌وانتقالات کلی سروصدا به پا کرد، اما گذر زمان نشان داد ارزش آن همه هیاهو را نداشت.

قاسمی‌نژاد پارسال ۳۴ ساله بود و شهباززاده امسال ۳۲ساله است. هر دو بازیکن سن بالایی دارند و فقط در فوتبال ایران است که بزرگ‌ترین باشگاه‌های کشور بر سر جذب بازیکنانی با این رنج سنی با هم رقابت می‌کنند! وجه تشابه دیگر قاسمی‌نژاد و شهباززاده این است که هیچ‌یک از آنها سابقه حضور در تیم ملی را ندارند. روشن نیست که اگر هر کدام از این دوستان مثلا ۵۰بازی ملی داشتند چه اتفاقی رخ می‌داد و چطور سرخابی‌ها برای استخدام‌شان به جان هم می‌افتادند. قاسمی‌نژاد یک مهاجم متوسط رو به بالاست که طی ۴ فصل حضور در پدیده سر جمع ۳۰گل برای این تیم به ثمر رساند. امین بعد از پیوستن به استقلال تنها یک گل برای این تیم زد. او نیم‌فصل دوم به گل‌گهر سیرجان پیوست که این حضور، با هیچ گلی همراه نشد.

داستان سجاد شهباززاده هم تقریبا از همین قرار است. این بازیکن تنها یک فصل درخشان در سپاهان داشت و در لیگ بیستم با ۲۰گل زده عنوان آقای گلی را به‌دست آورد. شهباززاده طی ۳ فصل دیگر حضورش در سپاهان موفق نبود. او ۲ فصل (از جمله در همین لیگ بیست‌ویکم) موفق به زدن ۶گل شد و یک فصل دیگر هم فقط ۳گل به ثمر رساند.