کویت، چهارمین مقصد تور بین‌المللی رئیس‌جمهوری ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرد: بعد از یک سفر موفقیت‌آمیز به ترکیه، الجزایر و ایران، به کویت رسیده‌ایم و برای ساخت جهانی چندجانبه و چند مرکزی و ایجاد موضوعات همکاری برای توسعه ونزوئلا تلاش می‌کنیم.

مادورو ضمن قدردانی از استقبال مقام‌های کویتی گفت: ما فرهنگ مردم عرب را تحسین می‌کنیم و به دلیل ازسرگیری روابط کاری و همکاری و همبستگی این سفر ضروری را انجام می‌دهیم.

کویت در حالی به عنوان چهارمین مقصد تور بین‌المللی مادورو انتخاب شده که این نخستین سفر رسمی وی به این کشور است.

گسترش روابط دوجانبه در همه سطوح، تحت اصول احترام متقابل و تعیین سرنوشت مردم با هدف دفاع از چندجانبه گرایی، از اهداف سفر مادورو به کویت است.

۱۴ اکتبر ۲۰۲۱ به عنوان آخرین سفر یک هیئت دولتی ونزوئلا به کویت بود و در جریان این سفر، «فلیکس پلاسنسیا» وزیر امور خارجه وقت ونزوئلا با مقام‌های عالی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ونزوئلا و کویت به طور رسمی روابط دیپلماتیک خود را در سال ۱۹۶۵ میلادی آغاز کردند.

نیکلاس مادورو از روز سه‌شنبه هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) با هدف تقویت روابط راهبردی در زمینه‌های علم و فناوری، کشاورزی، حمل و نقل، انرژی و گردشگری و فرهنگ، سفرهای رسمی خارجی خود را با ترکیه به عنوان نخستین ایستگاه آغاز کرده است.  تلویزیون دولتی ونزوئلا اعلام کرد مادورو به سفر خود در کشورهای آسیایی، آفریقایی و عربی ادامه خواهد داد، با این حال، دولت اطلاعات دقیقی از مقصدهای احتمالی بعدی مادورو ارائه نکرده است.

کویت، چهارمین مقصد تور بین‌المللی رئیس‌جمهوری ونزوئلا

سفر رئیس‌جمهوری ونزوئلا به کویت پس از سفر رسمی وی به تهران و دیدارش با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس‌جمهوری ایران انجام می‌شود. امضای سند همکاری ۲۰ ساله و فروش و تحویل نفتکش ایرانی به ونزوئلا از جمله دستاوردهای سفر مادورو به تهران بود.