شهرخبر

اولین واکنش ایران به ادعای توقیف هواپیمای ماهان در آرژانتین

کدخبر: 501185
مدیر روابط عمومی هواپیمایی ماهان از بی ارتباط بودن هواپیمای توقیف شده در آرژانتین با این شرکت هواپیمایی ایرانی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ساعاتی قبل برخی رسانه‌های غربی از توقیف یک فروند هواپیمای متعلق به ایرلاین ایرانی ماهان خبر داده اند.

بر اساس برخی اخبار منتشره، دولت آرژانتین یک بوئینگ ۷۴۷ متعلق به خطوط هوایی ماهان ایر را که در اجاره شرکت دولتی کونویاسا ونزوئلا قرار داشته در فرودگاه بوئنوس آیرس توقیف کرده است.

همچنین این گزارش می‌افزاید: در این هواپیمای باری که تحت تحریم آمریکاست، هفت خدمه ایرانی و ۹ خدمه ونزوئلایی حضور داشته‌اند که همه آنها هم اکنون در آرژانتین به سر می‌برند و به دلیل توقیف گذرنامه‌هایشان نتوانسته‌اند به ونزوئلا بازگردند.

گفته می‌شود که شرکت کونویاسا دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ دیگر متعلق به ماهان ایر را در اجاره دارد.

برخی خبرها نیز حاکی است هواپیمای مذکور برای سوخت گیری در فرودگاه بوینس آیرس فرود داشته و حامل قطعات خودرو بوده است؛ در چندین مرحله بازرسی از این هواپیما، موضوع مشکوکی به دست نیامده است.

سخنگوی ماهان: هواپیمای توقیفی در آرژانتین هیچ ارتباطی به ماهان ندارد

در همین ارتباط امیرحسین ذوالانواری، مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان، اظهار کرد: مالکیت بوئینگ ۷۴۷ توقیف شده در آرژانتین هیچ ارتباطی با هواپیمایی ماهان ندارد.

وی با رد خبر مربوط به توقیف هواپیمای ماهان که در اجاره شر کت دولتی ونزوئلا قرار دارد افزود: مالکیت این هواپیما یک سال است که واگذار شده است و این هواپیما به شرکت ونزوئلایی فروخته شده و در اجاره شرکت هواپیمایی نبوده است.

انتشار خبر توقیف هواپیمای ماهان در آرژانتین اهداف سیاسی دارد

مقام مسئول در ماهان ایر یادآور شد: یک سال است که از زمان فروش این هواپیما به شرکت ونزوئلایی می‌گذرد و توقیف این هواپیما با نام هواپیمایی ماهان اهداف سیاسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: خدمه این هواپیما در اختیار شرکت هواپیمایی ونزوئلایی بوده و هیچ ارتباطی با هواپیمایی ماهان ندارند.