شهرخبر

افزایش چشمگیر هزینه‌های انرژی انگلیسی‌ها

افزایش چشمگیر هزینه‌های انرژی انگلیسی‌ها

یک روزنامه آلمانی در گزارشی با اشاره به افزایش چشمگیر هزینه‌های انرژی در انگلیس از روی آوردن شهروندان این کشور به فروش و یا رها کردن حیوانات خانگی خود به دلیل نداشتن بودجه برای مراقبت از آن‌ها خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرایط اقتصادی انگلیس پیامد بحران کرونا، برگزیت و جنگ اوکراین به شدت تضعیف شده و مردم با شرایط دشواری دست و پنجه نرم می کنند.

روزنامه "دی ولت" آلمان در گزارشی نوشت: در بریتانیا، بسیاری از شهروندان در حال حاضر به فروش حیوانات خزنده خود روی آورده‌اند. کارشناسان عمدتاً دلایل اقتصادی را پشت این تصمیم می بینند. به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین، هزینه انرژی در بریتانیا 54 درصد افزایش یافته است.

به نوشته روزنامه "دی ولت"، به دلیل افزایش قیمت انرژی در بریتانیا، صاحبان خزندگان در این کشور بیشتر و بیشتر حیوانات خانگی خود را می فروشند. کریس نیومن، رئیس مرکز ملی رفاه خزندگان (NCRW) در انگلیس در این باره به بی‌بی‌سی گفت: در سه ماه اول سال جاری، خزندگان بیشتری نسبت به کل سال 2021 رها شده‌اند.

بدیهی است که مسائل مالی بزرگترین مشکل است. نیومن می‌گوید مردم می‌ترسند که دیگر توان گرم کردن و غذا دادن به حیوانات را نداشته باشند. یک بررسی مرکز NCRW نشان داد که 80 درصد از کسانی که حیوانات خود را رها می کنند به دلایل اقتصادی به این اقدام روی آورده‌اند.

در انگلیس هزینه های انرژی تا اول آوریل حدود 54 درصد افزایش یافت. این افزایش قبل از جنگ روسیه علیه اوکراین تصمیم گیری شده بود و افزایش شدید دیگری در پاییز انتظار می رود.

بسیاری از خزندگان نیاز به قرار گرفتن مداوم در معرض لامپ های حرارتی پر انرژی دارند. علاوه بر این بخصوص هزینه های نگهداری برخی خزندگان بسیار بالاست. بر اساس اطلاعات NRCW، مستقر در تونبریج، هزینه ها در این زمینه افزایش چشمگیری داشته است.

در مرکز انگلستان، سازمان Proteus Reptile Trust نیز تعداد قابل توجهی از حیوانات خانگی را که رها شده اند و حیواناتی را که در جعبه‌های مقوایی و خارج از فروشگاه‌های حیوانات خانگی قرار گرفتند ثبت کرده است. سازمان حفاظت از حیوانات RSPCA نگران است که با توجه به افزایش هزینه های انرژی، وضعیت در انگلیس بدتر شود.

انتهای پیام/