شهرخبر

اتحادیه میهنی کردستان عراق:

«برهم صالح» نامزد نهایی ما برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق است

«برهم صالح» نامزد نهایی ما برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق است

اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که «برهم صالح» نامزد نهایی آن برای تصدی پست ریاست جمهوری این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که این اتحادیه نامزد خود برای تصدی پست ریاست جمهوری را تغییر نخواهد داد. اتحادیه میهنی از برهم صالح به عنوان نامزد نهایی خود برای تصدی پست ریاست جمهوری یاد کرد.

بر اساس این گزارش، اتحادیه مذکور اعلام کرده است: اختلافات میان اتحادیه میهنی و حزب دموکرات به ریاست بارزانی در خصوص نامزد نهایی کُردها برای تصدی پست ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد. با این حال، ما برهم صالح را نامزد نهایی خود می دانیم.

پیشتر، «طارق جوهر» عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق در جدیدترین مواضع، سخنانی را در خصوص نامزد تصدی پست ریاست جمهوری از اقلیم کردستان، مطرح کرده بود. عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق در این خصوص اظهار داشت: قصد نداریم با حزب دموکرات به ریاست مسعود بارزانی بر سَر پست ریاست جمهوری وارد معامله شویم.

وی گفت: اتحادیه میهنی کردستان با واگذاری سمت ریاست جمهوری در ازای سایر پست‌های پیشنهادی حزب دموکرات کردستان، از جمله معاونت دوم پارلمان فدرال و یک وزارتخانه مهم، مخالفت کرد.

چندی پیش نیز «کاروان انور» یک عضو اتحادیه میهنی کردستان در سخنانی تصریح کرد: متأسفانه شاهد آن هستیم که حزب دموکرات به ریاست مسعود بارزانی به دنبال تصاحب پست ریاست جمهوری عراق است.