شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دولت#وزیرخارجه

دولت یونان پس از هشدار شدیداللحن مقاومت لبنان:

هیچ کشتی یونانی در میدان گازی «کاریش» مستقر نشده است

هیچ کشتی یونانی در میدان گازی «کاریش» مستقر نشده است

وزیرخارجه لبنان اعلام کرد که دولت یونان استقرار هرگونه کشتی متعلق به این کشور در میدان گازی کاریش را تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: دولت یونان استقرار هر گونه کشتی متعلق به این کشور در میدان گازی کاریش را تکذیب کرده است.

وی افزود: وزارت خارجه یونان نیز با فراخواندن کاردار سفارت لبنان در آتن، تاکید کرده که کشتی مستقر شده برای استخراج گاز از میدان کاریش در مالکیت یونان نیست و تنها رژیم صهیونیستی از چند ملوان یونانی در این کشتی استفاده کرده است.

براین اساس، وزارت خارجه یونان تاکید کرده که کشتی مستقر شده در میدان گازی کاریش، مالکیت خصوصی داشته و هیچ ارتباطی به دولت یونان ندارد.

گفتنی است میدان گازی کاریش در خط مرزی شماره ۲۹ قرار دارد که مذاکره کنندگان لبنانی، آن را جزو آب‌های سرزمینی این کشور می‌دانند. دولت لبنان بر همین اساس عملیات استخراج گاز از میدان گازی کاریش از سوی رژیم صهیونیستی را غیر قانونی می‌دانند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز روز پنج شنبه گذشته در جریان سخنرانی خود تاکید کرد: رژیم صهیونیستی باید روند استخراج گاز از میدان گازی کاریش را متوقف کند.

وی با تاکید بر اینکه همه گزینه‌ها در ارتباط با اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی در آب‌های سرزمینی لبنان روی میز قرار دارد، افزود: لبنان در برابر دوران جدیدی قرار گرفته که خلاصه آن از این قرار است؛ استقرار سکوی استخراج گاز از سوی شرکت انگلیسی یونانی در میدان گازی کاریش، یک تجاوز به لبنان محسوب شده و ما را در شرایط سخت و دشواری قرار داده است.