شهرخبر

پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر دار با مصرف این خوراکی ها

پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر دار با مصرف این خوراکی ها

مدیر برنامه تغذیه بالینی دفتر بهبود تغذبه وزارت بهداشت گفت: تقویت سیستم ایمنی بدن از ابتلا به بیماری‌های تنفسی و آنفلوآنزا در سالمندان جلوگیری می‌کند.

ترابی مدیر برنامه تغذیه بالینی دفتر بهبود تغذبه وزارت بهداشت گفت:به تمامی افراد و به ویژه سالمندان توصیه می شود که جهت تقویت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر عفونت ها منابع غذایی حاوی ویتامین E مانند تخمه افتاب گردان، سیب زمینی را به مقدار کافی مصرف کنند.

به گفته وی افراد نیاز مفرط به ویتامین های D و A دارند و این موضوع در زمینه پیشگیری از ابتلا به  بیماری های واگیر از جمله کرونا موثر است. تقویت سیستم ایمنی بدن از ابتلا به بیماری های تنفسی و آنفلوآنزا در سالمندان جلوگیری می کند.

مدیر برنامه تغذیه بالینی دفتر بهبود تغذبه وزارت بهداشت  اعلام کرد که مصرف مواد قندی و شیربن و غذاهای چرب و پر نمک سبب تحریک و تضعیف سیستم ایمنی بدن افراد خواهد شد و شانس ابتلا به بیماری های واگیر را افزایش می دهد.

او گفت: برخی از متخصصان معتقدند که با افزایش سن میزان جذب روی در بدن افراد کاهش پیدا می کند بنا براین توصیه می شود که از مکمل های کلسیم به همراه غذاهای حاوی منابع روی استفاده نشود.

به گفته ترابی افراد برای پیشگیری از بروز بیماری های واگیر بابد مصرف میوه و سبزی را جز برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند و خوردن آب هویج و دیگر مایعات طبیعی سبب افزایش کالری و فیبر مورد نیاز بدن خواهد شد.