شهرخبر

کارنامه موفق شهرداری همدان در لیگ یک فوتبال کشور

کارنامه موفق شهرداری همدان در لیگ یک فوتبال کشور

همدان- ایرنا- فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور(جام آزادگان) در حالی با مشخص شدن تکلیف تیم‌ قهرمان و تیم‌های سقوط کننده به پایان رسید که شهرداری همدان با وجود شکست مقابل سایپا تهران، در مجموع فصل موفقی را پشت سرگذاشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرداری تنها نماینده فوتبال استان همدان و غرب کشور در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور که نخستین حضورش در این رقابت ها محسوب می شود، موفق ظاهر شد و توانست تجربه‌ای شیرین را به دست آورد.

شاگردان رضا طلایی منش در تیم شهرداری همدان در فصل جاری لیگ دسته یک فوتبال کشور با ثبت ۹ برد، ۱۶ تساوی و ۹ باخت از مجموع ۳۴ بازی و با ۲۷ گل زده و ۲۴ گل خورده ۴۳ امتیازی شوند و در رتبه دهم جدول ۱۸ تیمی این مسابقات قرار بگیرند.

شهرداری در این ۳۴ بازی همواره سعی کرد در همان میانه‌های جدول باقی بماند و تاکتیک نباختن در خانه حریفان و رسیدن به حداکثر امتیاز در بازی‌های خانگی موجب شد تا این تیم اغلب در همان رتبه دهم جدول قرار بگیرد.

نماینده همدان با شروع فصل جاری لیگ هر چند با افت و خیز مواجه شد اما هرگز دست از تلاش برنداشت تا بتواند رتبه خود را در میانه‌های جدول تثبیت کند.

تیمی که با اتکا به توانمندی مربیان و بازیکنان بومی در کنار چند مهره کلیدی غیربومی توانست از اعتبار فوتبال همدان در لیگ یک به خوبی دفاع کند.

کارنامه موفق شهرداری همدان در لیگ یک فوتبال کشور

اعتماد به ظرفیت بومی
تیم شهرداری با انتخاب کادر فنی بومی، باتجربه و هماهنگ توانست شکل منظم و مفیدی را در مباحث فنی و تاکتیکی تیم ایجاد کند و بهترین مربیان بومی در موفقیت این تیم نقش آفرینی کرده‌اند.

طلایی منش با کوله باری از تجربه اگرچه طی چند سال اخیر بنا به دلایلی از مستطیل سبز فاصله گرفته بود اما فصل قبل به واسطه شناخت و اعتقادی که مسوولان شهرداری به او داشتند، باردیگر در این عرصه وارد شد.

مربی بومی همدان تاکنون با تیم های شهرداری و الوند به لیگ یک فوتبال کشور صعود کرده تا بهترین مربی تاریخ فوتبال این استان لقب بگیرد ضمن اینکه سایر مربیان شهرداری همدان نیز با تجربه و توان فنی بالا توانستند در کنار طلایی منش فصل موفقی را در لیگ یک سپری کنند.

همچنین «مجید بیگم جانی و مصطفی کاشی» در کنار «محمد بیات و حمید یادگاری» کادر فنی بدون حاشیه و موفق شهرداری در این فصل مسابقات بودند.

اعتماد و اتکا به این کادر فنی بومی یکی از تصمیم گیری‌های درست و اصولی «سیدمسعود حسینی» شهردار همدان بود که البته پس از روی کار آمدن «هادی بلاغی» به عنوان رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به خوبی استمرار پیدا کرد تا طلایی منش و شاگردانش بدون دغدغه و نگرانی در مسیر دشوار لیگ یک قدم بردارند.

اعتماد و اتکا به این کادر فنی بومی یکی از تصمیم گیری‌های درست و اصولی سیدمسعود حسینی شهردار همدان بود که البته پس از روی کار آمدن هادی بلاغی به عنوان رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به خوبی استمرار پیدا کرد تا طلایی منش و شاگردانش بدون دغدغه و نگرانی در مسیر دشوار لیگ یک قدم بردارند.

از سوی دیگر طلایی منش با اعتماد به بازیکنان مستعد بومی نظیر محمد صابری زاده، آرمین طلایی منش، مجید شعبانی، مرتضی کرمی، میلاد داوودی، پیمان حشمتی، امیرحسین پورقاسمی، میثم زمانی، مهدی خلج، امیرحسین سوری در کنار چند مهره شاخص و تاثیرگذار غیربومی توانست نتایج شایسته‌ای را در لیگ یک کسب کند.

«پرویز کریمی، امیرمحمد نسایی، حسین‌کاظمی، محمد عباس تبار و محمد بیرانوند» نیز جزو بازیکنان غیربومی و موفق شهرداری همدان در فصل جاری بودند.

کادر فنی شهرداری با خریدهای خوب و موثر خود در این فصل توانست بالاتر از تیم‌های با سابقه حتی لیگ برتری، در لیگ یک قرار بگیرند.

سرمربی شهرداری همدان فصل جاری کارنامه خوبی را به ثبت رساند و توانسته تیمش را در نخستین سال حضور در لیگ یک در میانه‌های جدول قرار دهد.

یکی از ویژگی‌های طلایی منش در هر بازی ابتدا تاکتیک گل نخوردن و در نتیجه نباختن در اغلب مسابقات بود و این تاکتیک به خوبی توانست به جایگاه میانه نشین شهرداری در طول مسابقات کمک کند.

او با اتکا به شاگردانش که اغلب بومی هستند، تیمی هماهنگ را روانه بازی‌ها کرد و در تمامی آمارهای برد، باخت، گل زده و گل خورده در سطح ارزیابی تیم‌های میانه نشین جدول لیگ یک قرار گرفت.

حمایت‌های به موقع و خوب شهردار همدان نیز بر موفقیت شهرداری کمک شایانی کرد تا این تیم از گزند سقوط در امان بماند.

شهردار همدان حتی برای کوچکترین مشکل تیم دستور پیگیری داد و چندین مرتبه نیز نشست‌های مختلفی را با کادر فنی و بازیکنان برگزار کرد.

همچنین رییس سازمان فرهنگی ورزشی و کارکنان حوزه ورزش شهرداری همدان نیز به خوبی از تیم حمایت کردند و همواره انگیزه لازم را در میان اعضای تیم برای کسب نتایج مطلوب فراهم کردند.

مدیریت در هزینه‌ها جزو اولویت‌های اجرایی امور ورزش شهرداری همدان در حوزه فوتبال لیگ یک بود و نظارت لازم صورت گرفت تا این تیم جزو کم هزینه ترین تیم های فصل جاری لقب بگیرد و در نهایت بالاتر از تیم های متمول نظیر سایپا تهران، استقلال خوزستان و ویستاتوربین تهران در جایگاه دهم قرار بگیرد.

کارنامه موفق شهرداری همدان در لیگ یک فوتبال کشور

کارنامه موفق بازیکنان

در پایان فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور؛ بازیکنان شهرداری همدان توانستند در جمع بهترین‌ها قرار بگیرند.

مهدی خاج با به ثمر رساندن ۶ گل و میثم زمانی با ۴ گل بهترین گلزنان شهرداری همدان در این فصل بودند ضمن اینکه «مرصاد فلاح نژاد، امیرحسین سوری و محمد بیرانوند» هرکدام سه گل برای شهرداری به ثمر رساندند.

اما در جدول گلزنان این فصل «آرمین طلایی منش، امیرمحمد نسایی و سیاوش بهرامی» هریک توانستند ۲ گل برای شهرداری به ثمر برسانند و «محمد عباس تبار، نیما اسکندرزاده و سجاد برخورداری» نیز هر کدام یک گل در کارنامه خود ثبت کردند.

خلج بهترین هافبک شهرداری همدان در فصل جاری شناخته شد، هر چند محمد بیرانوند و امیرمحمد نسایی نیز جزو بهترین‌های شهرداری بودند.

اما هر ۲ دروازه بان شهرداری همدان نیز فصل موفقی را امسال پشت سر گذاشتند به طوریکه محمد صابری زاده هشت کلین شیت و پرویز کریمی ۷ کلین شیت را به نام خود ثبت کردند.