پیشنهاد خارجی بازیکن پرسپولیس پرید!

در فصل گذشته مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس با ۷ گل زده بهترین گلزن این تیم بود. با وجود اینکه عبدی بازی‌های زیادی را به علت مصدومیت یا مشکلات انضباطی از دست داد اما آمار گلزنی‌اش برای سرخپوشان بد نبود. به همین خاطر از چند ماه پیش اعلام شد چند تیم اماراتی، قطری و پرتغالی به دنبال جذب این بازیکن هستند.

با این وجود اما شنیده می‌شود فعلا خبری از پیشنهاد‌های جدی خارجی برای مهدی عبدی نیست و دلیل این مسئله هم خود این بازیکن است. از قرارداد عبدی با پرسپولیس چند سال مانده اما وجود بند ۴۰۰ هزار دلاری برای فسخ دست او را برای جدایی باز گذاشته است. با این وجود به خاطر یک مسئله عبدی فعلا آفر خارجی خوب ندارد.

میزان پایین دوندگی عبدی موضوعی بوده که به چشم آمده. هیچ تیم خارجی حاضر نیست برای مهاجم جوانی که میانگین دوندگی‌اش در طول ۹۰ دقیقه ۸ کیلومتر است ۴۰۰ هزار دلار حق فسخ و کم کم ۲۰۰ هزار دلار حقوق سالیانه بدهد. نکته عجیب اینجاست که عبدی در برخی بازی‌های پرسپولیس در ۹۰ دقیقه ۶ کیلومتر دوندگی داشته که آمار بسیار پایینی است.

پیشنهاد خارجی بازیکن پرسپولیس پرید

به نظر می‌رسد اگر عبدی در سبک بازی خود و میزان دوندگی خود تجدید نظر نکند با وجود استعدادی که دارد کار به جایی نخواهد برد و خواسته و ناخواسته به خودش و البته آینده‌اش ظلم می‌کند.