شهرخبر

خطیب جمعه سمنان : فیلم موهن «عنکبوت مقدس» ابتدا داخل کشورمان مجوز ساخت دریافت کرده بود

خطیب جمعه سمنان : فیلم موهن «عنکبوت مقدس» ابتدا داخل کشورمان مجوز ساخت دریافت کرده بود

فارس نوشت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی گفت : این فیلم ابتدا در داخل کشورمان مجوز ساخت دریافت کرده بود؛ اما در کشور دیگری (اردن) تصویربرداری و ساخته شد و معاندان، تلاش کردند تا به‌واسطه آن، به امام رضا (ع) توهین کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، امام جمعه سمنان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای بزرگ این شهر با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی قصد دارند تا با انواع توطئه‌ها و ترفندها، نور اهل‌بیت (ع) را در دل‌ها کم کنند و ساخت فیلم‌ها و برنامه‌های موهن هم از این دست است.

وی تصریح کرد: اخیراً نیز فیلم موهنی («عنکبوت مقدس») در همین زمینه ساخته شده است تا به‌واسطه آن، به ساحت مقدس و منور حضرت امام رضا (ع) توهین شود؛ اما باید بدانند که محبت مردم ایران به امام هشتم (ع) قلبی و دیرینه است و با چنین اقداماتی از بین نمی‌رود.

امام جمعه سمنان اضافه کرد: این فیلم ابتدا در داخل کشورمان مجوز ساخت دریافت کرده بود؛ اما در کشور دیگری (اردن) تصویربرداری و ساخته شد و معاندان، تلاش کردند تا به‌واسطه آن، به امام رضا (ع) توهین کنند.

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»/ مسؤولان فرهنگی هوشیار باشند

مطیعی بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری باید صفات اخلاقی و ویژگی‌های رفتاری امام رضا (ع) به‌خصوص برای نسل نوجوان و جوان کشورمان تبیین شود.

وی گفت: طبیعی است که دشمنان می‌کوشند تا مردم را مقابل نظام اسلامی قرار دهند و در این راه از هر ابزاری استفاده می‌کنند؛ اما همه ما و مسؤولان فرهنگی باید هوشیار بوده و جلوی تحقق اهداف آنها را بگیریم، گرچه تا امروز نیز همواره ناکام مانده‌اند.

تجلیل از عالمان دینی وظیفه‌ای همگانی است

امام جمعه سمنان همچنین با اشاره به برگزاری آیین نکوداشت آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری و از عالمان بزرگ این استان اظهار کرد: برگزاری این مراسم، وظیفه‌ای بود که شاگردان ایشان به‌خوبی آن را انجام دادند و آیت‌الله شاهچراغی برای ایران اسلامی و استان سمنان ذخیره‌ای ارزشمند محسوب می‌شود.

مطیعی بیان کرد: برگزاری آیین‌های نکوداشت عالمان بزرگی چون آیت‌الله شاهچراغی تنها به معنای گرامیداشت مقام و منزلت یک عالم دینی نیست، بلکه سنت ائمه معصومین (ع) است که از عالمان دینی همواره تجلیل کرده‌اند.

وی بیان کرد: مراسم نکوداشت آیت‌الله شاهچراغی در دامغان و سمنان برگزار شد و این برنامه‌ها باید زمینه‌ساز اقدامات در این حوزه باشد و در عین حال، تلاش شود تا فرزندان استان سمنان را به سمت تحصیل در حوزه‌های علمیه سوق دهیم.

۲۱۲۱۷