شهرخبر

چرخابی: نویدکیا نباید درگیر حاشیه شود و وقتش را به بطالت بگذراند/ او بدعتی قابل ستایش و تاریخ‌ساز به وجود آورد

چرخابی: نویدکیا نباید درگیر حاشیه شود و وقتش را به بطالت بگذراند/ او بدعتی قابل ستایش و تاریخ‌ساز به وجود آورد

پیشکسوت فوتبال اصفهان اعتقاد دارد محرم نویدکیا بعد از جدایی از تیم سپاهان نباید وقتش را به بطالت بگذارند و می‌بایست مهیای بازگشتی دوباره شود.

حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره جدایی محرم نویدکیا از سپاهان اظهار داشت: استعفای محرم برای سومین بار است که رخ می‌دهد و تمام این مسائل برمی‌گردد به یکسری از مشکلات. خیلی از موضوعات به کنفدراسیون فوتبال آسیا بر می‌گردد که تأیید می‌کند یک مربی چه مراحلی را برای حضور روی نیمکت یک تیم باید طی کند تا موفق باشد. در آلمان مشخصاً می‌گویند بعد از مدارکی که یک مربی دریافت می‌کند، باید مراحلی را به صورت عملی طی کند.

وی اشاره کرد: محرم نویدکیا از نظر من بدعتی در فوتبال ایران به وجود آورد که قابل ستایش و تاریخ‌ساز است و آنهم استفاده از ادبیاتی جدید است. در حالی که همیشه جنگ و جدالی بین نیمکت‌ تیم‌ها با یکدیگر و داوران وجود دارد، در تیم نویدکیا چنین مواردی دیده نشد. در فوتبال‌های خارجی رفتار‌ مربیان را در کنار خط می‌بینید و به ندرت پیش می‌آید که داور به سمت نیمکت‌ها برود و تذکر بدهد، ولی در فوتبال ایران چنین مسئله‌ای وجود ندارد. نویدکیا هیچ وقت باخت و یا عدم نتیجه‌گیری تیمش را به گردن داور نینداخت. برخی مربیان خودشان را مظلوم نشان می‌دهند، ولی به نیمکت‌شان می‌گویند که در دقایقی خاص بازی را خراب کنند. محرم نه خودش این کار را کرد و نه اجازه داد نیمکتش اینگونه رفتارها را داشته باشند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان درباره وضعیت فنی تیمش اضافه کرد: در بحث فنی نوع بازی سپاهان لذت‌بخش بود، ولی در ساختار دفاعی تا پایان لیگ مشکلاتی وجود داشت. از شش مرحله‌ای که در فوتبال باید اجرا شود سپاهان در سه مرحله ضعیف عمل کرد و منجر به این شد که از قهرمانی دور شود.

وی درباره اینکه چه عاملی منجر به جدایی نویدکیا از سپاهان شده است، یادآور شد: محرم طرفداران زیادی در اصفهان دارد و شاید این موضوع باعث شده است که خیلی تحت فشار نباشد، اما من فکر می‌کنم خودش احساس کرده که دیگر نمی‌تواند به تیم کمک کند و استعفا داده است. هنوز هم اعتقاد دارم نویدکیا می‌تواند یک مربی خیلی خوب در فوتبال ایران باشد. به نظرم الان نیز محرم نباید وقتش را به بطالت بگذارند و درگیر حاشیه شود. او می‌تواند به آلمان برود و بهترین دوره‌های مربیگری را بگذراند و با شرایطی بهتر برگردد. اتفاقی که برای فرهاد مجیدی رخ داد برای نویدکیا هم باید صورت بگیرد تا موفق شود.

چرخابی درباره اینکه به نظر می‌رسید باشگاه سپاهان و نویدکیا برای موفقیت و ادامه همکاری خیلی هماهنگ نبودند، گفت: باید دید آیا در باشگاه خواسته‌هایی که سرمربی داشته فراهم شده است یا خیر. هرکس در باشگاه و تیم وظیفه‌ای دارد و باید بررسی شود که آیا باشگاه سپاهان بستر لازم برای پیاده‌سازی برنامه‌های سرمربی را ایجاد کرده است یا خیر. باید قبول کنیم در هر برد و باخت همه شریک هستند.

 

انتهای پیام/