شهر خبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#ایران#لیگ برتر

زادمهر: پرسپولیس نباخت، فقط نایب قهرمان شد/ باید به گل‌محمدی فرصت داد

زادمهر: پرسپولیس نباخت، فقط نایب قهرمان شد/ باید به گل‌محمدی فرصت داد

پیشکسوت پرسپولیس بر این عقیده است که بعد از ۵ قهرمانی متوالی در ایران و دو نایب قهرمانی در آسیا، نایب قهرمانی لیگ برتر نتیجه بدی به شمار نمی‌رود.

محمدرضا زادمهر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درخصوص نایب قهرمانی سرخپوشان در بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: نایب قهرمانی هم افتخاری است، چرا باید ناراحت باشیم؟ مگر منچستریونایتد بعد از 8 قهرمانی، قهرمانی‌های متوالی‌اش تمام نشد؟ مهم این است که اگر بعد از 5 سال قهرمانی، بار دیگر قهرمان نشده‌ایم، اما نایب قهرمان لیگ برتر هستیم و تا هفته‌های پایانی در کورس قهرمانی بوده‌ایم. این افتخار کمی نیست که پرسپولیس در این سال‌ها به خود اختصاص داده است. چند سال زحمت و تلاش زیاد پشت این قهرمانی‌ها و نایب قهرمانی‌هاست.
 
وی دلیل اصلی اینکه پرسپولیس نتوانست برای ششمین بار قهرمان لیگ برتر شود، را حذف از لیگ قهرمانان عنوان کرد و گفت: از وقتی که این تیم شانس حضور در لیگ قهرمانان را از دست داد، لطمه زیادی خورد و انگیزه بازیکنان خیلی کمتر شد. این اتفاق کمی نبود که قهرمان ایران نتواند به آسیا برود. علاوه بر آن، چند بازیکن رفتند و پنجره نقل و انتقالاتی تیم هم بسته شده بود، داشتن چند مصدوم هم به این موضوع اضافه شد و مجموعه این مسائل مانع از تکرار قهرمانی شد. یک جاهایی هم خودمان تمرکز نداشتیم.
 
پیشکسوت سرخپوشان در مورد کادرفنی تیم یادآور شد: یحیی گل‌محمدی یکی از بهترین و باهوش‌ترین مربیان است که حتما باید مورد حمایت قرار گیرد. او این راه را قبلا به خوبی طی کرده و تیمش هم قهرمان ایران شده و هم به فینال آسیا رسیده است. از چنین مربی‌ای باید حمایت کرد. الان هم دوم شده‌ایم و باز هم باید از کادرفنی و بازیکنان که تلاش کردند، تشکر کنیم. این فصل هم تجربه‌ای شد که تمرکزمان را از دست ندهیم.
 
زادمهر تاکید کرد: پرسپولیس با وجود همه مسائل و مشکلات اگر تمرکزش را از دست نمی‌داد امسال هم می‌توانست قهرمان ایران شود و به این شکل هیچ صحبت و موضوعی نمی‌توانست خللی در کارش ایجاد کند. خودمان به آلومینیوم امتیاز دادیم و دربی برده را مساوی کردیم، این تجربه را باید برای همیشه حفظ کنیم. امروز هم اتفاقی نیفتاده، نایب قهرمان شده‌ایم و قهرمانی را هم به حریف تبریک می‌گویم. ما نباختیم، بلکه پرسپولیس دوم شده است. من راجع به فرد صحبت نمی‌کنم اما معتقدم که با جذب بازیکنان جدید و حفظ یحیی گل‌محمدی و فرصت دادن به او می‌شود در فصل آینده دوباره موفق عمل کرد.
 
بازیکن سابق تیم ملی در خاتمه درباره برنامه‌های آماده‌سازی شاگردان اسکوچیچ در راه جام‌جهانی، گفت: امیدوارم از زمان باقی مانده تا جام‌جهانی نهایت استفاده را ببریم و بتوانیم در کنار اردوهای خوب، بازی‌های تدارکاتی مناسبی داشته باشیم. مشکلاتی وجود دارد که همه می‌دانیم، مهم این است که بتوانیم روی تیم ملی و جام‌جهانی متمرکز شویم.
 

 
انتهای پیام/