شهرخبر

عمران خان: تا اعلام زمان انتخابات متوقف نمی‌شویم/ پاکستان روابط با هند را قطع کند

عمران خان: تا اعلام زمان انتخابات متوقف نمی‌شویم/ پاکستان روابط با هند را قطع کند

عمران خان با اظهار اینکه حزب او تا اعلام زمان انتخابات زودهنگام متوقف نخواهد شد، از اسلام‌آباد خواست تا روابط دیپلماتیک و تجاری با هند را قطع کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف و نخست وزیر سابق پاکستان مدعی شد که دولت فعلی این کشور برای متوقف کردن حزبش تلاش دارد تا او را به اتهامات واهی به زندان بیندازد.

وی در سخنرانی میان هوادارانش در اسلام‌آباد گفت: جنبش حزب من تا زمانی که دولت ائتلافی به رهبری حزب مسلم لیگ (نواز) تاریخ انتخابات زودهنگام را اعلام نکند، متوقف نخواهد شد.

رئیس حزب تحریک انصاف با تکرار ادعاهای خود مبنی بر اینکه حاکمان فعلی از طریق «توطئه خارجی» به قدرت رسیده‌اند، از حامیان خود خواست در صورت دستگیری وی بر اساس گزارش‌های اولیه اطلاعاتی «جعلی» خود را برای هر موقعیتی آماده کنند.

عمران خان با اشاره به اظهارات موهن سخنگوی حزب حاکم هند درباره رسول گرامی اسلام (ص) نیز از دولت پاکستان خواست تا «روابط دیپلماتیک و تجاری خود را با هند قطع کند و مانند کشورهای عربی محصولاتشان را تحریم نماید».

«عطاءالله نیازی» عضو پارلمان پاکستان و یکی از اعضای تحریک انصاف روز دوشنبه با انتشار ویدئویی به حزب حاکم هشدار داده بود که اگر برای عمران خان اتفاقی بیفتد «من اولین بمبگذار انتحاری خواهم بود».

وی در ادامه هشدار داد که  درصورت وقوع اتفاقی برای عمران خان، اجازه نخواهد داد سران دولت پاکستان و فرزندان آن‌ها زنده بمانند و هیچکس را در اما نخواهد گذاشت.

نیازی همچنین مدعی شد که هزاران عضو دیگر تحریک انصاف نیز آماده انجام «حملات انتحاری» هستند.

انتهای پیام/.