شهرخبر

هفته آینده؛ بررسی ابعاد مختلف حادثه قطار مسافربری یزد_ مشهد در کمیسیون عمران

هفته آینده؛ بررسی ابعاد مختلف حادثه قطار مسافربری یزد_ مشهد در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به حادثه واژگونی قطار مسافربری یزد_ مشهد، از برگزار نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی ابعاد مختلف حادثه مذکور خبر داد.

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حادثه صبح امروز برای قطار مسافربری یزد_ مشهد در حوالی شهرستان طبس گفت: پس از رخ دادن این حادثه کمیسیون عمران به این موضوع ورود کرده و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرار داده است. 

وی ادامه داد: در حال جمع‌بندی گزارشاتی هستیم که تاکنون به دست کمیسیون رسیده است. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه هفته آینده و پس از بازگشت نمایندگان از حوزه انتخابیه، موضوع حادثه قطار در طبس را در کمیسیون بررسی خواهیم کرد، اضافه کرد: از مسئولان وزارت راه و شهرسازی دعوت خواهیم کرد تا با حضور در کمیسیون گزارش مفصلی درباره علت بروز این حادثه به نمایندگان ارائه کنند. 

به گزارش تسنیم، قطار مسافربری یزد_ مشهد صبح امروز در ساعت 5 و 30 دقیقه  در  محدوده عباس‌آباد – ریزو دچار سانحه می‌شود. بر اساس اطلاعات اولیه، پنج واگن مسافری این قطار با بیل مکانیکی برخورد کرده و از ریل خارج می‌شوند. طبق آمار اولیه، این حادثه تاکنون 17 کشته و 50 مصدوم  برجای گذاشته که حال برخی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

انتهای پیام/