شهرخبر

انتخاب رئیس هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل

انتخاب رئیس هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل/چابا کوروشی جایگزین عبدالله شهید

«چابا کوروشی» از کشور مجارستان روز سه شنبه به وقت محلی بعنوان رئیس هفتاد و هفتمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل برگزیده شد.

به گزارش مشرق، "چابا کروشی " از کشور مجارستان به عنوان رئیس هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل با اجماع برگزیده شد که جایگزین عبدالله شهید رئیس هفتاد و ششمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل از مالدیو می شود. او ریاست هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل را از اواسط سپتامبر برعهده خواهد گرفت.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه انتخاب چابا کروشی از مجارستان را به عنوان رییس دوره ای جدید مجمع عمومی سازمان ملل متحد تبریک گفت.

دبیرکل سازمان ملل با قدردانی از عبدالله شهید گفت که مایلم به رئیس منتخب، از مجارستان، به دلیل انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید مجمع تبریک بگویم.

وی تاکید کرد: ما با جهانی در خطر روبرو هستیم.   جنگ در اوکراین با تمام ابعاد آن، تأثیرات عمیق بحران آب و هوا، همه‌گیری کرونا، تشدید نیازهای بشردوستانه، گرسنگی و فقر، در ماه‌های آینده سیستم جهانی را محک خواهند زد. مجمع عمومی در محور همه کارهایی است که ما می خواهیم آنها را انجام دهیم.

دبیرکل سازمان ملل افزود که کروشی در طول ریاست خود در مجمع عمومی بر "راه حل ها از طریق همبستگی، پایداری و علم" متمرکز خواهد شد.

عبدالله شهید نیز گفت: امروز مجمع عمومی سازمان ملل چابا کروشی سفیر مجارستان را به عنوان رئیس هفتاد و هفتمین  مجمع عمومی انتخاب کرد. صمیمانه انتخاب او را تبریک می گویم و برای تیمش بهترین آرزوها را می کنم.

انتخاب رئیس هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل

چابا کروشی از سال ۲۰۱۰ تاکنون به عنوان سفیر دایم مجارستان در سازمان ملل فعالیت داشته است. وی پیش از آن،   از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰  رئیس بخش اول و دوم اروپا در وزارت امور خارجه مجارستان بود و  از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان سفیر مجارستان در یونان خدمت کرده بود.

قبل از آن، کروشی به عنوان معاون سفارت مجارستان در تل آویو خدمت می کرد. او همچنین کاردار سفارت مجارستان در امارات متحده عربی بوده است.

منبع: ایرنا