شهرخبر

دولت جدید پاکستان از پارلمان می‌خواهد استعفای عمران خان و قریشی را بپذیرد

دولت جدید پاکستان از پارلمان می‌خواهد استعفای عمران خان و قریشی را بپذیرد

دولت جدید پاکستان از رئیس پارلمان این کشور می‌خواهد تا استعفای رئیس حزب تحریک انصاف و معاونش را که بطور علنی اعلام شده را بپذیرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که دولت ائتلافی پاکستان از رئیس پارلمان این کشور خواسته است تا استعفای آن دسته از اعضای حزب تحریک انصاف، از جمله «عمران خان»، رئیس حزب و «شاه محمود قریشی»، معاون رئیس را که بطور علنی اعلام شده است را بپذیرد.

پیش از این عمران خان در گفت‌وگو با رسانه‌ها تاکید کرده بود که اعضای این حزب از کرسی خود استعفا داده‌اند و نیازی به رفتن این افراد به پارلمان جهت تایید استعفا نیست.

رئیس حزب تحریک انصاف همچنین گفته بود که بازگشت اعضای این حزب به پارلمان این تصور را ایجاد می‌کند که حزب تحریک انصاف «دولت وارداتی» را پذیرفته است و تاکید کرد که هیچ یک از اعضای این حزب نباید به صورت انفرادی به پارلمان بروند.

پارلمان پاکستان قرار است امروز (دوشنبه 16 خرداد) روند بررسی استعفای 131 عضو تحریک انصاف در پارلمان این کشور را آغاز کند.

پس از برکناری عمران خان از قدرت همه اعضای حزب او در پارلمان بطور دسته جمعی استعفا دادند اما رئیس پارلمان از آن‌ها می‌خواهد تا برای تایید «داوطلبانه و واقعی بودن» نامه‌های استعفای خود به پارلمان بروند.

یک منبع در دبیرخانه پارلمان پاکستان به «داون نیوز» گفت که رئیس پارلمان احتمالاً استعفای عمران خان و شاه محمود قریشی را بپذیرد زیرا آن‌ها بطور علنی استعفای خود را تایید کرده‌اند.

منبع افزود که دولت نمی‌خواهد همه استعفاها را یکجا بپذیرد تا کمیسیون انتخابات پاکستان با چندین انتخابات میان‌دوره‌ای در کرسی‌های خالی تحت‌الشعاع قرار داده شود.

به گفته این منبع، تاکنون بیش از 10 نماینده حزب تحریک انصاف با رئیس پارلمان پاکستان تماس گرفته و از او خواسته‌اند تا استعفای آن‌ها را نپذیرد.

به گفته سخنگوی پارلمان پاکستان، نامه‌هایی برای اعضای تحریک انصاف ارسال شده تا به آن‌ها اطلاع داده شود که باید جداگانه در مقابل رئیس پارلمان حاضر شوند تا تایید کنند که طبق اراده خود و بدون هیچ فشاری استعفا داده‌‎اند.

منابع در دبیرخانه پارلمان پاکستان می‌گویند اکثر استعفاهایی که روی سربرگ حزب تحریک انصاف چاپ شده بود، متن یکسانی داشتند، در حالی که امضای برخی از اعضا با امضای ثبت شده آن‌ها در پارلمان همخوانی نداشت.

انتهای پیام/.