شهرخبر

سازمان هواپیمایی شرایط و ضوابط حج ۱۴۰۱ را اعلام کرد

کدخبر: 499912
اقتصادنیوز: حجاج بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت باید سه دوز واکسن را تزریق کرده باشند و اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج بر اساس ضوابط کشور عربستان ممنوع شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اینکه تاکنون آماری از ابتلا به آبله میمون گزارش نشده است، گفت: حجاج باید سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

وزارت راه و شهرسازی گزارش داد، «حسن خوشخو» در خصوص شرایط و ضوابط حج ۱۴۰۱ گفت: حجاج بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت باید سه دوز واکسن را تزریق کرده باشند و اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج بر اساس ضوابط کشور عربستان ممنوع شده است.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: با توجه به توافقات انجام شده با کشور عربستان واکسن سینوفارم مورد تایید واقع شده است و با تمهیدات لازم از سوی سازمان حج و وزارت بهداشت گواهینامه لازم به حجاج ارائه خواهد شد.

خوشخو با اشاره به کاهش محدودیت‌های پروازی در دنیا خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها محدودیت‌های پروازی را حذف کرده‌اند و فقط QR-Code واکسن مهم است.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در مورد آبله میمون نیز گفت: با توجه به اینکه مسئولیت ورود مسافران به لحاظ رعایت الزامات بهداشتی برعهده وزارت بهداشت است، تاکنون آماری از ابتلا به آبله میمون اعلام نشده است.

خوشخو بیان کرد: اکنون ۱۵۰ پرواز در هفته از کشور به عتبات برقرار است و از تمام شهرهایی که درخواست باشد و زائر وجود داشته باشد پرواز برقرار می‌شود.