شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#وزیر نیرو#انرژی#قطر#توسعه روابط

وزیر نیرو با وزیر انرژی قطر دیدار کرد/محورهای مذاکرات برقی و گازی ایران و قطر

وزیر نیرو با وزیر انرژی قطر دیدار کرد/محورهای مذاکرات برقی و گازی ایران و قطر

در دیدار وزیر نیرو با وزیر انرژی قطر در دوحه، دو طرف بر توسعه روابط و همکاری‌‌های مشترک تاکید کردند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در دیدار با "سعد الکعبی" وزیر انرژی قطر در دوحه، موضوعات اصلی و کلیدی توسعه روابط دو کشور ایران و قطر را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این دیدار، وزیر نیرو ضمن ابراز علاقه به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف، ظرفیت‌های همکاری‌ دو کشور را بسیار مناسب دانست و بر رفع موانع موجود تاکید کرد.

وی با اشاره به روابط ممتاز دو کشور در زمینه‌های مختلف، اظهار کرد: دولت سیزدهم بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید داشته و بر همین اساس نیز این روابط هر روز رو به افزایش است.

در ادامه دو طرف بر‌تلاش مضاعف برای توسعه روابط دو کشور با محوریت رفع موانع برای زمینه‌سازی افزایش تعاملات تأکید کردند.

طبق اعلام وزارت نیرو، اتصال شبکه برق سراسری ایران و قطر و توسعه و تکمیل پروژه مهم کریدور انتقال برق شمال-جنوب، شامل کشورهای روسیه، گرجستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان، ایران و قطر از تفاهماتی است که در اجلاس هفتم مطرح و در اجلاس آتی پیگیری می‌شود.

این در حالی است که توسعه همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت برق دو کشور از طریق احداث نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر و نیز توسعه خطوط انتقال و توزیع برق، تولید مشترک تجهیزات صنایع برق افزار، مشاوره پیمانکاری و صنایع تولیدی تجهیزات مرتبط با صنعت برق نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

همچنین فعال کردن جلسات کمیته مشترک فنی در خصوص میدان مشترک پارس جنوبی و همچنین همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله حفظ و نگهداشت سکوها، اطفای حریق، مسائل زیست‌محیطی و آلاینده‌ها، شناورهای امداد و نجات و همچنین همکاری‌های پژوهشی و دانشگاهی در زمینه‌های فنی، اکتشاف، تولید و ملاحظات زیست محیطی برخی محورهای مورد بحث و تبادل نظر است.

انتهای پیام/