شهرخبر

کشتی آزاد جام تورلیخانوف/ اولین طلای حسن یزدانی در سال ۲۰۲۲؛ پادشاه قهرمان جام رنکینگ‌دار شد

کشتی آزاد جام تورلیخانوف/ اولین طلای حسن یزدانی در سال 2022؛ پادشاه قهرمان جام رنکینگ‌دار شد

دارنده دو مدال طلا و نقره بازی‌های المپیک در اولین حضورش در تورنمنت بین‌المللی سال ۲۰۲۲ موفق به کسب نشان طلای وزن ۸۶ کیلوگرم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه تورنمنت بین‌المللی بولات تورلیخانوف که از 12 خرداد در آلماتی قزاقستان آغاز شده، امروز (15 خرداد) کشتی‌ها شب پایانی‌اش را سپری کرد.
تیم کشورمان که با 4 کشتی‌گیر به آلماتی رفته بود، بعد از طلا و نقره امیرحسین زارع و امیرحسین فیروزپور، امروز با حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور روی تشک رفت.
در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر فاتح اردین از ترکیه را مغلوب کرد و در نیمه نهایی با نتیجه  11 بر 1 عظمت دولتبیکوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت تا به فینال برسد. 
قهرمان مسابقات جهانی 2021 اسلو فینال این رقابت‌ها را مقابل بوریس ماکویف از اسلواکی برگزار کرد و با نتیجه 11 بر صفر از سد این کشتی‌گیر گذشت تا در اولین تورنمنت بین‌المللی که در سال 2022 در آن شرکت کرده، مدال طلای جام رنکینگ اتحادیه جهانی را از آن خود کند.
در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی UWW، دیوید تیلور رده اول رنک وزن 86 کیلوگرم را از آن خود داشت و حسن یزدانی در رده دوم قرار گرفته بود.
کامران قاسم‌پور نیز امشب برای کسب مدال طلای مسابقات مقابل حریفی از قزاقستان قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/