شهرخبر

اقدام آژانس در راستای اراده نظام سلطه و با رویکرد کاملا سیاسی است/ لزوم لاتخاذ رویکرد فنی بر مبنای تفاهامات اخیر

اقدام آژانس در راستای اراده نظام سلطه و با رویکرد کاملا سیاسی است/ لزوم لاتخاذ رویکرد فنی بر مبنای تفاهامات اخیر

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از گزارش جهت‌دار و مبتنی بر اراده نظام سلطه به ویژه آمریکایی‌ها درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران، گفت: این گزارش یکطرفه و با رویکرد کاملا سیاسی تنظیم شده است حال آنکه آژانس باید رویکرد فنی و بر اساس تفاهماتی که با ایران داشته، اتخاذ کند.

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ارتباط با فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و طرح برخی از ادعاها علیه ایران در این گزارش، گفت: گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش خود را بر مبنای اراده و خواست آمریکایی‌ها و مقابله با ایران تنظیم کرده است، متاسفانه آژانس و سازمان‌هایی بین‌المللی دیگری که به نام کشورها نام‌گذاری شده‌اند، یکطرفه و در مسیر خاص اراده نظام سلطه به ویژه آمریکایی‌ها با رویکرد کاملا سیاسی حرکت می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آژانس باید رویکرد سیاسی خود را کنار بگذارد البته باید بداند که جمهوری اسلامی ایران که بارها اعلام کرده فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز دارد از منافع ملی و صنعت هسته‌ای خود که در حوزه غیرنظامی به عنوان نیاز جدی به آن نگاه می‌کند، چشم پوشی نخواهد کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وظایف دولت و سازمان انرژی اتمی را روشن کرده است لذا انتظار داریم چنانچه آژانس بخواهد بدعهدی کند و یا در مسیر سیاسی و یک طرفه و بنا به خواست نظام سلطه حرکت کند، دولت هم بر مبنای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با قدرت و جسارت در حوزه هسته‌ای حرکت کند البته ما همیشه اعلام کردیم که آماده مذاکرات بوده و دارای استدلال هستیم چراکه مشی کامل اعتقادی و سیاسی ما مبتنی بر این است که در مسیر گفتگو و مذاکره حرکت کنیم.

عزیزی تصریح کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از این رویکرد کاملا سیاسی و یک طرفه که پشت آن جریان صهیونیستی بین الملل است، خارج شود و رویکرد فنی اتخاذ کند. صداقت ایران بارها آزموده شده و دراین موضوع ما با آژانس به تفاهم رسیدیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید براساس رویکرد واقع بینانه با مسائل برخورد کند البته حوزه دیپلماسی حوزه گسترده‌ای است و امکان این را فراهم می‌کند که طرف‌های مذاکره کننده می‌توانند با رویکرد کاملا مثبت با هم پیش روند./

پایان پیام

∎​