شهرخبر

عمران خان: از همه جا از ما باج‌خواهی می‌کردند؛ همه می‌دانند که قدرت در پاکستان کجاست!

عمران خان: از همه جا از ما باج‌خواهی می‌کردند؛ همه می‌دانند که قدرت در پاکستان کجاست!

نخست وزیر سابق پاکستان با بیان اینکه از اختیارات و قدرت کامل برخوردار نبود، گفت: دست‌های ما بسته بود؛ از همه جا از ما باج‌خواهی می‌کردند، قدرت با ما نبود، همه می‌دانند که قدرت در پاکستان کجاست، بنابراین ما مجبور شدیم به آنها تکیه کنیم!

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم؛ «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف و نخست وزیر سابق پاکستان هشدار داد که در صورت عدم اعلام انتخابات توسط دولت جدید، این کشور به سمت جنگ داخلی خواهد رفت.

عمران خان در گفت‌وگو با برنامه پاکستانی «تجزیه» گفت: باید ببینیم آیا آن‌ها (حزب حاکم) به ما اجازه می‌دهند از راه قانونی و قانون اساسی به سمت انتخابات برویم، در غیر این صورت کشور به سمت جنگ داخلی خواهد رفت.

به گزارش «داون نیوز»، رئیس حزب تحریک انصاف همچنین گفت: «هیچ سؤالی» در مورد بازگشت به مجلس ملی وجود ندارد زیرا این «به معنای پذیرش توطئه‌ای» است که دولت جدید از طریق آن، او را برکنار کرده است.

وی با بیان اینکه منتظر است تا دادگاه عالی پاکستان در مورد درخواست تحریک انصاف برای حمایت از معترضان تصمیم‌گیری کند، افزود: تاریخ راهپیمایی بعدی را اعلام خواهد کرد.

عمران خان با اشاره تلویحی به ارتش پاکستان ادامه داد: به عنوان نخست وزیر، از قدرت مطلق برخوردار نبودم و این نشان می‌دهد که مراکز واقعی قدرت در کشور جای دیگری است و «همه می‌دانند که کجاست.»

رئیس حزب تحریک انصاف گفت: زمانی که به قدرت رسیدم، دولتم «ضعیف» بود و به همین دلیل مجبور شدم به دنبال شرکای ائتلافی باشم.

وی همچنین تاکید کرد که اگر دوباره وضعیت مشابه پیش بیاید، او انتخابات مجدد را انتخاب می‌کند و به دنبال ایجاد دولتی با اکثریت خواهد بود.

عمران خان بدون ارائه جزئیات گفت: دست‌های ما بسته بود؛ از همه جا از ما باج‌خواهی می‌کردند، قدرت با ما نبود، همه می‌دانند که قدرت در پاکستان کجاست، بنابراین ما مجبور شدیم به آنها تکیه کنیم!

وی تصریح کرد: ما همیشه به آنها تکیه می‌کردیم، آن‌ها نیز کارهای خوبی انجام دادند اما کارهای زیادی را که باید انجام می‌شد، انجام ندادند؛ آن‌ها قدرت دارند زیرا نهادهایی مانند دفتر پاسخگویی ملی را کنترل می‌کنند که در کنترل ما نبود.

نخست وزیر سابق پاکستان با تاکید بر اینکه اختیارات و قدرت کامل نداشت، گفت: «اگر شما مسئولیت داشته باشید اما قدرت و اختیارات کامل نداشته باشید مدیریت موفقی نخواهید داشت. یک سیستم فقط زمانی کار می‌کند که مسئولیت و اختیار در یک جا باشد».

رئیس تحریک انصاف همچنین تصریح کرد که داشتن یک «ارتش قوی» برای کشور برای مقابله با تهدید دشمنان ضروری است، اما اضافه کرد که باید بین داشتن یک ارتش قوی و یک دولت قوی «توازن» ایجاد شود.

انتهای پیام/.