شهرخبر
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

هوای گرم

به گزارش همشهری آنلاین، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد: در ۵ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت امروز (۱۱ خردادماه) در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در دو روز آینده در شرق کشور و روزهای جمعه تا یکشنبه (۱۳ تا ۱۵ خردادماه) در نیمه شرقی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ خردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۳ خردادماه) صاف و گاهی وزش باد  با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۱ و ۱۲ خرداد ماه) اهواز با دمای ۴۴  درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای  ۶ و ۷  درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

سازمان هواشناسی همچنین پیش‌بینی کرده که دمای هوا در مناطق مختلف کشور طی امروز و فردا و در روزهای هفته آینده افزایش یابد.