شهرخبر

ارسال موادغذایی به شهر محاصره شده «الدریهمی» یمن با بالگرد نظامی برای اولین بار

ارسال موادغذایی به شهر محاصره شده «الدریهمی» یمن با بالگرد نظامی برای اولین بار

ارتش یمن برای اولین بار به منظور کمک رسانی به شهر محاصره شده الدریهمی در استان الحدیده که اهالی آن، به گیاه‌خواری روی آورده بودند، از یک بالگرد تعمیر شده کمک گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، علاوه بر شلیک «موشک‌های غذایی»، ارتش یمن طی دو سال از محاصره شهر الدریهمی در استان الحُدیده (غرب این کشور)، برای اولین بار به منظور ارسال غذا به نیروها و مجاهدان یمنی و اهالی شهر از بالگرد نظامی استفاده کرد.

در مرحله اول، بنا به دستورهای صادر شده از فرماندهان مافوق در ارتش یمن، گروهی از مهندسان یمنی اقدام به تعمیر و راه اندازی بالگرد نظامی «می‌71» می‌کنند که مدت‌ها از کار افتاده بود.

کشور یمن , الحدیده , کشور یمن , الحدیده ,

پس از تعمیر و انجام تست پرواز برای مطمئن شدن از عملیاتی شدن پرواز با بالگرد مذکور، مواد غذایی و مایحتاج نیروها و اهالی در محاصره تأمین و بارگذاری می‌شود.

روز دهم رمضان، ساعت 5:13 زمان عملیات کمک‌رسانی فرا می‌رسد، بالگرد می‌71 از دل‌ کوه‌ها در استان الحدیده از زمین بلند می‌شود و به تاریکی به سمت الدریهمی حرکت ‌می‌کند.

با توجه به محاصره بودن شهر که باعث شده اهالی آن از گیاهان و برگ درختان برای زنده نگه داشتن خود استفاده کنند، و از طرفی به دلیل حضور نیروهای مزدور ائتلاف عربستان سعودی، این عملیات باید سریع و با دقت انجام می‌شد.

دست غیب الهی به کمک می‌آید و شرایط جوی برای انجام این عملیات مساعد می‌شود و آسمان ابری و بارش باران باعث می‌شود، بالگرد نزدیک‌های طلوع خورشید خود را به فراز شهر الدریهمی برساند و موادغذایی را به دست محاصره شدگان برساند.

کشور یمن , الحدیده ,

اهالی شهر الدریهمی و مجاهدان یمنی ابتدا با شنیدن صدای بالگرد ترسیده و نگران می‌شود و تصورشان این بود که بالگردهای آپاچی عربستان و امارات است که برای حمله به پرواز درآمده ولی در کمال تعجب از مشاهده بالگرد ارتش یمن بالای سر خود تعجب می‌کنند.

انتهای پیام/