شهرخبر
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸

طبق گزارش هواشناسی کشور، امروز در برخی مناطقِ ۶ استان افزایش ابر و رگبار پراکنده باران رخ می‌دهد. همچنین هفته آینده توده جدید گردوخاک از عراق وارد نمی‌شود و از فردا به مرور شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود.

باران

به گزارش همشهری آنلاین، امروز ۷ خرداد در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، زنجان، شمال مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های تهران و البرز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

فردا یکشنبه علاوه بر مناطق ذکرشده، این شرایط در استان اردبیل نیز پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه ۹ خرداد در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات تهران، البرز و جنوب سیستان و بلوچستان، سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات تهران و البرز، در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

از امروز تا چهارشنبه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین امروز و فردا در غرب استان هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس و جزایر شرقی خلیج فارس وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

از امروز تا دوشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

توده جدید گردوخاک وارد کشور نمی‌شود

کبری رفیعی، کارشناس هواشناسی نیز گفت: در هفته آینده توده جدید گردوخاک از کشور عراق وارد نمی‌شود و از امروز (۷ خرداد) به مرور شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود.

رفیعی گفت: از هم‌اکنون تا سه‌شنبه ۹ خرداد در شرق و شمال شرق، روز یکشنبه در مناطق جنوبی و مرکز و روز دوشنبه در مناطق جنوب غرب کشور، همچنان وزش باد شدید را خواهیم داشت که در مناطق مستعد، احتمال خیزش گرد و خاک هم وجود دارد.

به گفته این کارشناس هواشناسی، آب‌های جنوب کشور در ۳ روز آینده به ویژه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان، مواج و متلاطم خواهند بود.