شهرخبر

استقلال امسال منطقی بازی کرد نه احساسی/ رکورد شکست ناپذیری اهمیت زیادی دارد

استقلال امسال منطقی بازی کرد نه احساسی/ رکورد شکست ناپذیری اهمیت زیادی دارد

محسن گروسی اعتقاد دارد استقلال امسال بدون درگیری احساسات نمایش‌هایی منطقی داشتند که منجر به قهرمانی‌شان شد.

محسن گروسی، پیشکسوت باشگاه استقلال تهران، در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره روند استقلال در بازی‌های امسال گفت: استقلال از ابتدای فصل نسبت به سالیان گذشته متفاوت کار کرد. از شیوه تمرین گرفته تا جذب بازیکنان جدید. از طرفی سرمربی آبی‌ها برخوردهای خوبی با بازیکنان داشت. هرجا نیاز بود قاطعانه عمل کرد و هر جا نیاز نبود منعطف بود. کادر فنی و مدیریت امسال همبستگی و اتحاد خوبی داشتتند. شروع فصل هم بسیار خوب بود و برخلاف هر سال، امتیازات خوبی جمع شد. نوسان در دوره گریبانگیر استقلا شد اما این مساله به خوبی مدیریت شد.

وی درباره انتقادات از سبک بازی استقلال گفت: برخی می‌گفتند استقلال خوب بازی نمی کند اما واقعا استقلال بد نبود. بسیار منطقی کار می‌کرد و اصلا اسیر احساسات نمی‌شد. کادر فنی می‌دانست چه می‌خواهد و روی راهی که در پیش گرفت پافشاری کرد. یکی از نقاط قوت استقلال این بود که سرمربی به انتقادات بیهوده توجهی نکرد و ماحصل آن هم یک قهرمانی با آمار بسیار خوب بود.

آیا مجید در مربیگری پیشرفت کرده؟ گروسی اینگونه پاسخ داد: قطعا. هر چه پیش می‌رویم او هم رد می‌کند. به تعویض‌های استقلال دقت کنید که همیشه منطقی بود و کار را درآورد. تعویض‌های او همیشه کار را به سود استقلال تغییر می‌دادند.

مهاجم اسبق آبی‌پوشان درباره وضعیت خط حمله استقلال گفت: خط حمله استقلال بین برترین خطوط حمله لیگ بوده و این یعنی عملکردی خوب. در کل استقلال هم در زمینه کارهای دفاعی و هم کارهای هجومی خوب بوده که توانسته قهرمانی به دست بیاورد اما می‌توانست در زمینه گل‌های زده بهتر کار کند. به طور مثال در بازی مقابل آلومینیوم می‌توانست چند گل بزند. من به همه اعضای تیم نمره قبولی می‌دهد.

پیشکسوت آبی‌پوشان درباره بازی مقابل مس عنوان کرد: استقلال قهرمان شده اما چه بهتر که با تمام وجود به کار ادامه دهد و با رکوردی خوب لیگ را به پایان برسد. مخصوصا این که شکست‌ناپذیر بماند و در تاریخ ماندگار شود. ۲ تا ۹۰ دقیقه مانده و امیدوارم این مساله رخ دهد. به نظرم آبی‌ها با تمام قدرت مقابل مس بازی کنند و به فکر برد باشند.

گروسی درباره آینده استقلال گفت: مجیدی نشان داد از نظر مربیگری در سطح بالایی قرار دارد. از نظر انتخاب بازیکن هیچ اشتباهی نداشته. چه ایرانی و چه خارجی. حتی ژستد هم که با انتقادات مواجه است را بازیکنی تاثیرگذار می‌دانم. روند استقلال مثبت است اما تنها مساله‌ای که می‌توانم بازگویی کنم جذب یک بازیساز و یک مهاجم گلزن است. استقلال ضعفی ندارد. دروازه‌بان عالی است، خط دفاعی خوب کار کرده و با حضور مرادمند و یزدانی بهتر هم می‌شود. به نظرم یک مهاجم ششدانگ و یک هافبک بازیساز می‌تواند باعث شود آبی‌ها دوباره قهرمانی به دست یباورند.

انتهای پیام/