شهرخبر

این دارو جایگزین جراحی برای درمان آب مروارید چشم می‌شود

کارگر آنلاین | داروی جدید پاک کننده آب مروارید در آزمایش ها بر روی موش‌ امیدوار کننده است.

به گزارش کارگرآنلاین ، آب مروارید یکی از رایج‌ترین اشکال اختلال بینایی است و متاسفانه جراحی تنها درمان واقعی است. اما محققان از یک درمان دارویی جدید که بینایی اکثر موش‌هایی را که روی آن آزمایش شده است، بهبود بخشیده را پیشنهاد کرده اند.

پروفسور باربارا پیرسیونک، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: این مطالعه اثرات مثبت ترکیبی را نشان داده است که به عنوان یک داروی ضد آب مروارید پیشنهاد شده بود، اما قبلاً روی عدسی عدسی آزمایش نشده بود.
تحقیقات نشان داده است که تفاوت و بهبود چشمگیر در اپتیک بین چشم‌های مبتلا به همان نوع آب مروارید که با این ترکیب درمان شده‌اند در مقایسه با چشم‌هایی که درمان نشده‌اند، وجود دارد.

با این حال، این دارو ممکن است یک داروی کامل برای آب مروارید نباشد. برخی از انواع آن‌طور که می‌توان امیدوار بود، پاسخ ندادند، که ممکن است دلیل برخی از شکست‌های مطالعات قبلی باشد.

پیرسیونک گفت: در برخی از انواع آب مروارید بهبود‌هایی رخ داده است، اما در همه آن‌ها نشان نمی‌دهد که این نتایج ممکن است درمانی برای آب مروارید خاص باشد.
این مطلب نشان می‌دهد که ممکن است در هنگام تولید دارو‌های ضد آب مروارید، باید بین انواع آب مروارید تمایز قائل شد، که یک گام مهم رو به جلو برای درمان این بیماری بسیار رایج با دارو به جای جراحی است.

مثل همیشه در مورد مطالعات حیوانی، هنوز کار‌های زیادی برای انجام دادن وجود دارد، از جمله بررسی اینکه آیا مکانیسم مشابه در انسان‌ها کار می‌کند یا خیر.

این تحقیق در مجله Investigative Ophthalmology and Visual Science منتشر شده است.

منبع: سایت نیو اطلس منتشره از دانشگاه آنگلیا راسکین