شهرخبر

عمران خان سیاست خارجی مستقل هند را تحسین کرد

عمران خان سیاست خارجی مستقل هند را تحسین کرد

نخست وزیر سابق پاکستان با اظهار اینکه دولت هند با سیاست خارجی مستقل از آمریکا برای منافع مردم خود تلاش می‌کند، گفت که او نیز تلاش داشت سیاست خارجی مستقل داشته باشد، اما تحت فشار خارجی برکنار شد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف و نخست وزیر سابق پاکستان در واکنش به کاهش قیمت بنزین در هند در پی خرید نفت با تخفیف از روسیه، دهلی‌نو را به دلیل داشتن سیاست خارجی مستقل تحسین کرد.

عمران خان در توئیتی نوشت: هند باوجود اینکه بخشی از کواد (گفت‌وگوی چهارجانبه امنیتی بین آمریکا، هند، ژاپن و استرالیا) است، تحت فشار آمریکا ایستادگی کرد و نفت روسیه را با تخفیف خریداری کرد تا به توده‌ها کمک کند.

وی افزود: این همان چیزی است که دولت ما در تلاش بود تا با کمک یک سیاست خارجی مستقل به آن دست پیدا کند.

نخست وزیر سابق پاکستان با اظهار اینکه برای دولت او منافع پاکستان در درجه اول قرار داشت، افزود که در برابر فشارهای خارجی رژیم پاکستان تغییر کرد و وضعیت اقتصادی دولت ائتلافی جدید را مانند «مرغی سرکنده» دانست که در حال چرخیدن به دور خویش است.

عمران خان پیش از این نیز گفته بود که من آمریکایی‌ها را به خوبی می‌شناسم، آن‌ها می‌گویند نهار رایگان وجود ندارد، هر چیزی هزینه دارد و در شرایط پاکستان، هزینه آن موافقت برای ایجاد پایگاه نظامی برای آن‌هاست.

انتهای پیام/.