شهرخبر

وصول نقدی ۵۰ میلیارد تومان مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت

وصول نقدی 50 میلیارد تومان مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت

نایب رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان از احیای ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات فرهنگیان عضو این صندوق از دولت با مساعدت وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حمید باقرنژاد با اشاره به اینکه میزان بدهی دولت به صندوق تا پایان سال 1400 بالغ بر 3100 میلیارد تومان است، افزود: به منظور تامین بخشی از این مطالبات مبلغ 1000 میلیارد ریال در ردیف 5 جدول 18 قانون بودجه سال 1400 پیش‌بینی و بابت 500 میلیارد ریال از آن، تخصیص مربوط صادر و به صورت نقدی وصول شد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش در راستای احقاق حقوق فرهنگیان، با توجه به مشکلات به وجود آمده در قالب بند ک تبصره 12 قانون بودجه کشور در مکاتبه با ریاست مجلس، سازمان برنامه و بودجه و ریاست خزانه‌دار کل کشور این موضوع را به شکل ویژه پیگیری کردند و در فاصله کوتاهی مبلغ 500 میلیارد ریال به شکل نقدی به حساب صندوق واریز شد.

معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق ذخیره فرهنگیان، آن را روزنه امیدی برای احیای همه مطالبات فرهنگیان عضو از دولت به طرق ممکن عنوان کرد و گفت: مبلغ مذکور به نسبت سهم‌الشرکه اعضا، به حساب اعضای فعلی صندوق منظور شده و به حساب بیش از 260 هزار بازنشسته که از سال 1396 از صندوق خارج شده‌اند، واریز می‌شود.

باقرنژاد افزود: پیگیری مطالبات اعضای صندوق از دولت و همچنین محاسبه و تخصیص ارزش مالکانه دارایی‌های صندوق و ورود به بازار سرمایه از دستورکارهای جدی این موسسه خواهد بود.

 

انتهای پیام/